Bilim ve Teknoloji

LG G2 Nasıl Root Edilir?

LG G2 telefonunda bazı işlemleri başarılı şekilde yapabilmek için root izni almak gerekmektedir. Android telefonlarda root izni bir çok işleve erişim izni sağlamaktadır. Güvenlik için oldukça hassas bir özellik olarak bilinir. Root izni alma sırasında bazı riskler de bulunmaktadır. Root işlemini yapmadan evvel, cihaza root işlemi yapıldığında cihazınızın garanti kapsamı dışına çıkacağını unutmayın. Bu işlemler esnasında hata yaparsanız cihazınız bir daha hiç açılmayabilir. Bu hatırlatmalardan sonra root işlemini nasıl yapacağınızı açıklayalım.

İşlemleri yapacağınız bilgisayarda LG G2 sürücülerini yükleyerek işleme başlayın. LG PC Suite uygulamasıyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Pc suite kurulduktan sonra cihazı kablo ile LG Yazılımı şeklinde bilgisayarınıza bağlayın. Yazılım görüldükten sonra USB kabloyu çıkarın. Cihazın geliştirici özelliğini aktif etmek için Ayarlar-Genel sekmesine girin. Telefon Hakkında kısmına girin ve Yazılım bilgilerine tıklayın. Bu ekranda Yapım numarası kısmına 7 kere tıklayın. Ekrana bir uyarı gelecektir. Yapım numarasına yine tıkladığınızda bir uyarı açılacaktır.

Root işleminin sağlıklı bir biçimde yapılması içişn aktifleştirme görevlerini yerine getirmelisiniz. Aktifleştirilen geliştirici moduna girerek Ayarlar-Genel-Geliştirici seçenekleri ardından USB hata ayıklama ve sahte konumlara izin ver kısımlarını işaretleyin.

Ardından Google aracılığı ile doğrulanmamış uygulamar için izin alma işlemi uygulayın. Superuser uygulamasının telefona yüklenmesini sağlayın. Bu işlem için; Ayarlar-Genel-Güvenlik kısımlarına girdikten sonra; Bilinmeyen kaynakları işaretleyin. Burada Uygulamaları doğrula kısmı işaretli ise işaretini kaldırın.

Ardından root dosyasını indirin ve Zip arşivini klasöre çıkartın. Cihazı bilgisayara kablo yardımı ile bağlayın. Bağlantı şıkkı olarak Telefonu şarj edin kısmını seçin. Telefon ile bilgisayar bağlantısı olduğunda zip arşivinin içinde yer alan root.bot dosyasını çalıştırın. Çıkan seçeneklere sürekli enter diyerek geçin. İşlem bitince pencere kapanacak. Daha sonra cihaz ile bilgisayarın bağlantısını kesin. Ardından USB hata ayıklama modu ekranına gelin. USB hata ayıklama işaretini kaldırın. İki saniye geçtikten sonra yeniden işaretleyin. Cihazı bilgisayara bağladıktan sonra root. Bat dosyasını yine çalıştırın. Pencere ekrandan gidene dek enter deyip adımları geçin. Pencere tamamen kapanmış olduğunda root izni alınmış bir cihaza sahip olacaksınız. Menü içinde Superuser uygulaması belirecektir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu