Bilim ve Teknoloji

LG 24MT47D incelemesi ve yorumları

Dünyada her türlü elektronik üründe ‘ekran paneli’ denilince akla gelen ilk firmalardan birisi LG.

Ürettiği panellerle hem kendi televizyonlarını yapan, hem de başka markalara destek sağlayan markanın 2015 yılında satışa sunduğu LG 24MT47D ise bir fiyat-performans ürünü olarak hâlâ epey tercih ediliyor, soruşturuluyor.

LG 24MT47D Teknik Özellikleri

Düz LED ekranlı LG 24MT47D, 23.6 inç yani 60 cm boyutuna sahip. Cihazda HD Ready çözünürlük standardı tercih edilirken, dolayısıyla ekran çözünürlüğü de 1366x768p oranlarında. 50hz yenileme hızlı LG televizyonu, 5 ms tepki süresine sahipken, HDMI yoluyla 1920x1080p yani Full HD videoları da oynatabiliyor. HDR modu ise televizyonda yer almamakta.

10W ses çıkış gücü olan, çift hoparlörü televizyonda subwoofer yok fakat Virtual Surround ses teknolojisi ve Dolby Digital Plus ses çözücü mevcut. Aynı zamanda H.264 formatı da desteklenmekte. Analog alıcının yanı sıra karasal alıcı ve kablo tv desteği de sunan LG 24MT47D, dahili Wi-Fi barındırmıyor fakat 1 adet USB 2.0 girişi, 1 adet de HDMI girişi var.

Multimedya özelliklerine baktığımızda LG 24MT47D modelinde 3D, Smart TV, dahili kamera veya akıllı etkileşim bulunmuyor fakat program rehberi sunuyor. Aynı zamanda DAT, FLV, MP4, MPEG, AVI ve DivX gibi daha pek çok  video formatını da sorunsuz oynatabiliyor.

Hem monitör, hem de televizyon olarak kullanabileceğiniz LG 24MT47D, şu anda yaklaşık 600 TL’ye satılırken, uygun fiyatına rağmen sunduğu başarılı özelliklerle dikkat çekmekte.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu