Bilim ve Teknoloji

Lenova z500 Ekran Parlaklık Sorunu ve Çözümü

Lenova z500 Ekran Parlaklık Sorunu

lenovo z500

Ekran Parlaklığının Laptop bilgisayarlar üzerinde her zaman iyleştirilmiş bir şekilde olması gerekiyor. Lenovo z500 modelinde, son zamanlarda bu tarz sorunlar gelmekte. Sizler için bu konuya değinmek istedik.  lenovo modellerinde oluşan ekran parlaklık sorunları, kötü kullanım ve piksel olarak da daha aşağı seviyelerde oluşan bir kullanıma neden oluyor. Bunun olmaması için kesin çözümler üretildi.

-Inter (R) HD 4000 Adlı dosyayı  PC üzerine indirmeniz gerekiyor.indirme işleminde sonra, aşağıdaki şekilde devam edelim.

–  Başlat-Çalıştır kısmına gelerek, buraya ” REGEDİT” yazın

– Kayıy Defteri Editörü olarak geçen yerde bulunan ” FeatureTestCounter” yazan yerin değerini ” 000f048″ olarak  değiştirip çıkış yapalım

– Bilgisayarınızı bu işlem sonrasında kapatalım. tekrar açıldığı zaman artık ekran kalitesinde büyük bir artış olacaktır.  bu sayede  bilgisayarı daha canlı ekranda kullanmakta mümkün olacak.

Diyelim, yukarıdaki işlemler olmadı. o zaman ikinci bir yola başvuralım;

– Başlat- Denetim Masası

– SİSTEM yaza yere gelelim

– Sol tarafta yer alan Aygıt Yöneticisi

– Görüntü Bağdaşlaştırıcı

– INTER(R) HD GRAPİCH 4000 Yazan yere gelerek tıklayın

– Buradan sürücüyü seçelim ve sonra geri dön diyelim

Bu işlem sonucunda da Ekran sorunu ortadan kalkar ve daha rahat bir Bilgisayar ekranından harika bir görüntü deneyimi yaşayarak, LENOVA bilgisayarınızı kullanmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu