Bilim ve Teknoloji

Laptop klavyesi ne kadara değişiyor

Laptop klavyesi değişiyor mu?

laptop klavye değişimi ne kadar

Laptop kullanıcıları uzun bir süre bilgisayarlarını kullandıktan sonra tuş takımları yavaş yavaş çıkmaya başlıyor.Daha sonra  klavye tuşlarından bazıları çalışamaya başlamaktadır.Bu durum o kadar sıkıcı olmaktadır ki çoğu zaman taşınabilir klavye alarak bir süre işlerimizi devam ettirmeye çalışırız.

Fakat daha sonra mecburen kullanılmayacak duruma gelmektedir.Bir çok kişi laptop klavyesinin değişmediğini düşünmektedir ve hemen yeni bilgisayar almayı düşünenler bile çıkmaktadır.Laptop klavye takımı değişmektedir.Hemen hemen her markanın klavye takımı bulunmaktadır.

Genellikle pahalı olduğunu düşünülüyor fakat işçilik dahil ortalama olarak 80 TL civarında klavye değişimi yapılmaktadır.Eğer daha önce laptop söktüyseniz kendiniz bile değişim yaparak daha ucuza getirebilirsiniz.Fakat bilgisayarınız çok eski ise artık bu işler ile uğraşmayarak komple değiştirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Benim Toshiba diz üstü bilgisayarım var bazı tuşları çalışmadığı için servisine götürdüm ve klavye değişimi ücreti olarak 210 tl istediler bu normalmi?

  2. Bana pahalı geldi harun bey.

    Servis olduğu için bu kadar yüksek çıkmış olabilir. Araştırma yapmanızı öneririm.

  3. Tek 1 tus bozuk silme tuşu 1 tuş değiştirilemez degil mi bütün olarak değişiyor

  4. Değiştirebilirsiniz. Eğer bozuk olan tuştan bulabilirseniz olur. Genellikle bilgisayar tamircilerinde birçok klavye parçası bulunuyor.

  5. Kardeş internette 50 70 tl arasi kendin bile degistirebilirsin. Turkiye de servisler kazik, bilgisayar tamircileri de cok fazla işçilik aliyor.

  6. Teşekkürler Mustafa bey

    Fakat bazı kullanıcılar için klavye değiştirmek çok zor. Tabi Youtube’dan izleyerek rahatça değiştirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu