Bilim ve Teknoloji

Lada Vesta yakıt tüketimi nasıl? 100 KM’de ne kadar yakıyor

Lada Vesta benzin ve dizel yakıt tüketimi nasıl?

4

Bildiğiniz üzere otomobil dünyasında bomba etkisi yaratan Lada Vesta, her yönü ile çok beğenildi.Tasarım olarak çok hoş duran bu otomobili Türkiye’de bekleyen kişi sayısı o kadar fazlaki, sosyal medyada her gün binlerce yorum alıyor.

Lada Vesta Türkiye’de yok satacağına kesin gözüyle bakılırken bu güzel otomobilin yakıt tüketimide çok merak edilmektedir.Resmi olarak aracın teknik özellikleri tanıtılmadı.Benzinli kaç beygir ve dizel motor seçenekleride belirtilmedi.

Fakat Rusya Başbakanı yaptığı test sürüşlerinden sonra yakıt olarakta cok cimri olduğunu dile getirmiş.Lada Vesta Türkiye satış fiyatı 27 Bin ile 30 Bin TL arasında olması bekleniyor.Günümüzde bu fiyatlara sıfır araba yok.Hal böyle olunca bu araba için heyecan çok fazla.

Lada Vesta 2016 yılı Eylül ayında Türkiye’de olacak.Yakıt tüketimi konusunda ilerleyen aylarda oranlar açıklanacaktır.Gelişmeler oldukça size bildireceğiz.

Not: Bu konu hakkında gelişmeler olduğu zaman haberiniz olmasını istiyorsanız yorum kısmındaki kutucuğu işaretleyip bize bir yorum yazmanız yeterli olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu