Bilim ve Teknoloji

Kısayol virüsü nasıl temizlenir?

USB Kısayol virüsü nasıl temizlenir

kısayol virüsü

USB’yi bilgisayarınıza taktığınızda USB’nin içine bir çok kısayal görüyorsanız ve bu kısa yollara tıkladığınızda herhangi bir şey olmuyorsa, kısayol virüsü USB Flash belleğinize bulaşmış demektir. Kısayol virüsü USB belleklere bulaşıp, usb bellek içerisinde bulunan herşeyi kısayola çevirir. Bilgisayarınızı yavaşlatabilir ve hatta durduk yere bilgisayarınızı yeniden başlatabilir.

Bu tür virüsler çok can sıkıcı olur ve her USB taktığınızda gözünüze çarpar.Her attığınız dosyanın kısayolu oluşması gibi bir durumdan kurtalmak için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Kısayol virüsü nasıl temizlenir

Autorun Exterminator programını indirin.

İndirdiğiniz dosya içerisindeki AutoRunExterminator.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.

Daha sonra Başlat’tı Tıklayın, Programları ve dosyaları ara (XP kullanıcıları çalıştıra tıklamalı), veya Windows tuşu ve R tuşuna aynı anda basın, çalıştır kısmına cmd yazın enter tuşuna basın.

Açılan CMD komut işlemine şu komutu yazınız;

G harfi USB sürücünüze atanan harfi temsil eder. Siz size uygun değeri yazın

attrib  -h  -r  -s  /s  /d  G:\*.*

Uzantısı  *.exe olan bilmediğiniz tüm dosyaları silin.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. UsbShow1.0
  USB Belleklerinize Bulaşan MSdaato.com virüsü Flash bellek içindiki dosyalarınızı gizler. Flash belleğiniz dolu göstermesine karşın içine girdiginizde ya hiç bir şey gözükmez yada “Removable Drive (8GB)” gibi bir kısayol atar.

  UsbShow, hem USB belleklerinizdeki zararlı dosyaları ve virüsleri tespit ederek silmenizi sağlayan yararlı ve ücretsizdir(reklam var) Program bilgisayarınızı yormayacak şekilde geliştirilmiş.

  verilerinizin güvenliğini sağlamak için UsbShow programını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modern, sade ve kullanışlı [B]Türkçe [/B]arayüze sahip olan program Flash belleklerinizdaki virüs yada tehlikeli dosyaları tespit ederek silmenizi sağlıyor.

  Eğer işiniz yada kişisel ihtiyaçlarınız gereği düzenli olarak USB bellek kullanıyorsanız, UsbShow programını ücretsiz olarak indirip(kullanımı Türkçedir), mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

  usbshow.net

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu