Instagram’da reklamlar nasıl engellenir?

Facebook ve Twitter’ın ardından şüphesiz dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak geliyor.

Her gün milyonlarca kişinin kullandığı, yine milyonlarca fotoğraf ve videonun yüklendiği site popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Buna rağmen Instagram’da konusu da merak edilenlerden birisi çünkü sitede – uygulamada gezinti yaparken karşınıza sık sık reklamlar çıkabiliyor.

Genellikle bu reklamlar çok rahatsız edici olmasa da, engellemek isteyen de çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Aslına bakarsanız iyi haber şu ki, sadece birkaç kolay adımla hem Apple, hem de Android işletim sistemlerinde Instagram reklamlarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Instagram reklamlarını engelleme

Aslında eminiz ki daha önce Instagram’daki ‘Reklamları gizle’ seçeneğini görmüşsünüzdür. Bu opsiyon ekranın sağ kısmında, kullanıcı adının yanına üst üste üç nokta olarak duruyor ve reklamlardan kurtuluşunuz da kendisinden geçiyor.

Reklamları hem Android, hem de Apple telefonlarda gizlemek için öncelikle reklamı bulun. Ardından bu üç noktaya tıklayın ve reklamı neden görmek istemediğinizi açıklayın. Karşınıza burada birkaç seçenek çıkacak;

– Beni ilgilendirmiyor

– Çok sık görüyorum

– Uygunsuz

Bu üç seçenekten size uygun olanı işaretleyebilir ve reklamları gizleyebilirsiniz fakat tavsiyemiz Uygunsuz olarak işaretlemeniz. Bir süre sonra düzenli olarak reklamları Uygunsuz olarak işaretlemeye devam ederseniz, artık Instagram size reklam göstermiyor ve komple olarak kurtuluyorsunuz. Bu özellik Instagram tarafından sunulurken, kullanıcı olarak ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Sadece karşınıza çıkan reklamları Uygunsuz olarak işaretlemeye devam edin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir