Bilim ve Teknoloji

Instagram videoları indirme işlemi

Instagram videolarını nasıl indirebilirim diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız tam size göredir.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları listesinde, Facebook ve Twitter’ın hemen ardından Instagram geliyor. Her gün milyonlarca kişinin giriş yaptığı, yüzlerce milyon fotoğraf ve videonun paylaşıldığı Instagram artık hayatımızın değişmez bir parçası. Hem ünlülerin, hem de normal insanların kullandığı site için merak edilen konulardan birisi de Instagram videoları indirme oluyor. Bildiğiniz gibi artık bu platformda sadece fotoğraf paylaşımı yapılmıyor, aynı zamanda insanlar videolarını da yükleyebiliyor. Bazen de gözümüze ilgi çeken videolar çarpıyor ve gelecekte bunların silinme ihtimalini karşı kaydetmek istiyoruz.

Peki Instagram videoları nasıl indirilir?

Instagram videoları indirme

Öncelikle ilk ve en etkili metoddan bahsedelim;

* Video içeren Instagram linkini seçerek kopyalayın.

* Ardından alan adının başına ‘qq’ takısı ekleyin.

Örneğin; https://www.qqinstagram.com/p/BF8UAYOSWTz/ adresi olsun.

* Sizi bir siteye yönlendirecek ve istediğiniz videonun indirme seçeneklerini sunacak. Çözünürlük ve formatlardan birisini seçin, ardından ‘Download’ yazısına tıklayarak videoyu indirmeye başlayın.

Savedeo adlı site bu hizmeti sunarken, aynı zamanda linkleri manuel olarak sitedeki arama barına yazarak da indirmeye başlayabilirsiniz. Savedeo sitesinde sadece Instagram değil Vimeo, Twitter, Flickr, Dailymotion, Twitch, Youtube ve daha pek çok platformun videolarını indirmek mümkün.

Instagram videoları nasıl kaydedilir?

Savedeo yanında da Instagram videoları indirme için çeşitli yöntemler mevcutç Bunlardan birisi de https://www.dredown.com/instagram adresinden erişebileceğiniz servis. Tıpkı YouTube video indirme sitelerinde olduğu gibi, Dredown da sizi zorlamıyor ve tek istediği indirmek istediğiniz Instagram videosunun linkini yapıştırmanız. Savedeo’daki mantığı bu sitede de sürdürebilir, dosyanızı MP4 olarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Eğer Instagram videolarını iPad üzerine indirmek istiyorsanız, bunun için ücretsiz bir uygulama var. Flow adı verilen bu başarılı uygulama, size hem başarılı bir Instagram deneyimi sunuyor, hem de istediğiniz videoyu anında indirmenizi sağlıyor.

Dediğimiz gibi Flow sadece bir video indirme servisi değil, Instagram istemcisi olarak çalışıyor. Yani uygulama üzerinden siteyi kullanabilir, hesabınıza giriş yapabilir ve bu sırada da istediğiniz video-fotoğrafı indirebilirsiniz.

Kısacası, sanılanın aksine Instagram’dan video indirme işlemi oldukça basit. Buna rağmen indirdiğiniz içeriklerin telif haklarına dikkat edin, paylaşmamaya özen gösterin deriz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu