Huawei yazı boyutu büyütme ve küçültme

Huawei telefonlarında yazı boyutlarını nasıl büyütüp küçültebileceğiniz konusunda bilgi arıyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır.

Bir takipçimiz yeni bir Huawei akıllı telefon aldığını, gözlük kullandığından dolayı mevcut yazı boyutları küçük geldiği için metin boyutunun nasıl büyük yapacağı konusunda yardım istemiştir.

Huawei akıllı telefonların yüzde 99’unda metin büyütme özelliği bulunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken Ayarlar bölümünden Ekran kategorisine giriş yapınız. Açılan ekranda Yazı Tipi Boyutu bölümünü göreceksiniz. Buraya geçiş yaptığınızda 5 farklı yazı boyutunu göreceksiniz. Sizin gözünüze hangi boyut iyi geliyorsa seçiniz.

Seçtiğiniz metin boyutu sadece mesaj okumada değil, diğer tüm yazı boyutlarını büyütecektir. Huawei markası hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu bize yorum yazarak gönderebilirsiniz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

1 Comment

  1. İmdat

    16 Şubat 2019 at 18:52

    Dedığınız yerde yazı boyutu yok sadece metin boyutu var ama sorun cozulmuyor gol mü um memnun değilim bozuk bozuldu lutfen yardımcimı olun yazamıyorum

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir