Bilim ve Teknoloji

Huawei P10 Lite ile P9 Lite (2017) farkları

Huawei firmasının ülkemizde satışa sunduğu ve oldukça fazla beğeni topladığı 2 telefonu hakkında kullanıcıların merak ettiği teknik özellikler karşılaştırmasını sizler için yapalım.

huawei p9 lite p10 lite

Huawei’nin yeni amiral gemisi olan P10 ve P9 Lite karşılaştırması

Huawei P10 modelinde ekran boyutu olarak 5.2 inçlik ekran tercih eden bu iki telefon arasında çözünürlük bakımından da bir fark bulunmuyor ve iki telefonda 1080 x 1920 piksel çözünürlük ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. İkisinde de kullanılan ekran türü olarak IPS LCD ekran kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Kamera özellikleri

Huawei P10 Lite telefonda tercih edilen ön kamera çözünürlüğü 12 MP ile P9 Lite’de tercih edilen kamera çözünürlüğü 13 MP olarak dikkat çekiyor. Ancak arada bulunan 1 MP çözünürlüğün çok fazla bir fark yaratacağını sanmıyoruz. Ön kamera konusunda aynı çözünürlükte kamera tercih eden iki telefonun Selfie kamerasında 8 MP çözünürlük yer almaktadır.

Android 6.0 ile gelen iki telefonun kullandığı işletim sistemine göz atalım. 2.1 Ghz işlemcisi bulunan telefonlarda P9 Lite 3 GB RAM ile gelirken P10 Lite 4 GB RAM desteği ile kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Son derece yüksek RAM kapasitesi ile iki telefonda kullanıcılarına ciddi anlamda sağlam bir performans sunmaktadır.

Batarya özellikleri bakımından da iki telefonda 3000 mAh kapasitesi ile aynı hizmeti vererek kullanıcılarına 1 günlük bir şarj ömrü sunmaktadır. Fiyat olarak aralarında fark bulunan bu iki telefonun karşılaştırması yapıldığı zaman P10 telefonu sadece 1 GB RAM kapasitesi bakımından P9 Lite telefonundan üstün konumda bulunmaktadır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu