Bilim ve Teknoloji

Günün 2 sorusu ve cevabı

Yazıcı bağlama işlemi nasıl yapılır?

Yazıcı bağlantısını hızlı ve kısa yoldan yapmak için yazımızın içeriğini takip edebilirsiniz.

Yazıcıyı bilgisayara bağladıktan sonra yapmanız gereken ilk işlem sürücüleri doğru bir şekilde kurmaktır. Windows XP sürücülerini kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Yazıcı Windows XP ile tanınıyorsa;
Başlat- Denetim Masası-Yazıcı ve Fakslar yolunu izleyin. Açılan pencerede sol kısımdaki Yazıcı Ekle kısmına tıklayın. Ekrana gelen talimatları yaptıktan sonra yazıcınızın markasını seçin. Son adımda ise; deneme sayfası basın.

Çizik CD’ler ve DVD’ler Nasıl Onarılır?

Sürücülerin okuyamadığı bozuk Cdnizi yada Dvdnizi onarmak artık çok kolay. Youtubeda yayınlanan bir video vücut yağlarının Cdleri tamir ettiğini ortaya çıkardı.

Videonun içeriğine göre video yapımcısı bozuk bir Cdyi alnına sürüyor. Ardından mendili iki eşit parçaya bölerek fırça şekline getiriyor ve diskin heryerini siliyor. Vücut yağlarının temizleme işleminde ne kadar başarılı olduğu görülüyor. Çizikler doğal yağla beraber doluyor ve yeniden çalışmaya başlıyor.
Bu işlemin bir benzeri de vazelin ile fıstık ezmesi kullanılarak yapılıyor. Alından çıkan yağın tamir etme konusunda daha başarılı olduğu söyleniyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu