Bilim ve Teknoloji

General Mobile 4G Android One Format Atma Sıfırlama ve Reset Nasıl Yapılır

General Mobile 4G Android One Format Atma Sıfırlama ve Reset Nasıl Yapılır?

general mobile4g

Telefonunuz herhangi bir nedenden dolayı virüs istilasına uğradıysa format atma ve sıfırlama gibi cihazı kurtaran işlemler yapmalısınız. General Mobile 4G Android One cihazınıza format atmak için aşağıdaki yöntemleri uygulamalısınız.

İlk olarak cihazınızdan Menü- Ayarlar- Yedekle ve Sıfırla- Fabrika Verilerini sıfırla- Telefonu sıfırla- Herşeyi Sil işlemlerini uygulayın.

Cihazın tuşlarını kullanarakta fabrika ayarlarına dönebilmeniz mümkün.

Telefonu kapattıktan sonra kapalı haldeyken Sesi Yükseltme tuşu ile beraber Açma tuşuna basın. Cihaz açılana dek ikisine birlikte basmaya devam edin. Cihaz tamamen açıldıktan sonra basmayı bırakın. Sesi Yükselt tuşuyla Recovery Mode/Kurtarma Modunu seçin. Sesi azaltma tuşuylada onaylayın. Ekran üzerine komut yok yazısı gelecektir. Bu esnada Açma tuşuyla beraber Sesi yükselt tuşuna beraber basın. Ses azaltma tuşundan yardım alarak Wipe Data/Factory Reset seçin. Ardından Açma tuşuna basın. Yes’i seçtikten sonra Açma tuşuna basın. Açılacak olan ekran üzerinde Reboot System Now seçerek Açma tuşuna basın. Bütün işlemlerden sonra cihazınıza format işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

İşlemleri gerçekleştirmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu