Bilim ve Teknoloji

Galaxy S8 ve Plus ekran görüntüsü alma

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır konusunda bilgi arıyorsanız sizlere güzel bir yazı hazırlamak istedik.

galaxy s8 ekran görüntüsü alma

Samsung’un yeni 2 amiral gemisi modeli Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modeli resmi olarak tanıtıldı.Son zamanların en çok konuşulan modelleri arasında yer almayı başaran Samsung, kendinden bekleneni yaptı ve hem tasarımı ile hem üstün özellikleri ile Galaxy Note 7 olayından özür dilercesine güzel bir telefon çıkardığını belirtelim.

Samsung Galaxy S8 ve Plus modeli ön sipariş alımları başladı.Ön sipariş alımlarından sonra telefonu almak isteyenlerin sayısı artacaktır.Teknoscrool.com olarak Galaxy S8 ve Plus modellerine ekran görüntüsü nasıl alınır konusunda sizleri bilgilendirmek istedik.

Önceki modellerde ekran görüntüsü almak için ana ekran tuşunu kullanıyorduk.Fakat Galaxy S8 ve Plus modellerinde fiziksel home tuşu bulunmamaktadır.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ekran görüntüsü almak için ses kısma ile güç tuşuna 1-2 saniye basılı tuttuğunuzda deklanşör sesi geldiği zaman ekran görüntüsü alınmış demektir.Aldığınız ekran görüntülerine galeri bölümünden ulaşabilirsiniz.

NOt: Akıllı telefonlarda alınan ekran görüntülerinin uzantısı PNG’dir.JPG uzantısına çevirmek istiyorsanız bilgisayara fotoğrafları atıp Paint ile açıp farklı kaydet dediğinizde JPG uzantısını seçebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu