Bilim ve Teknoloji

Galaxy S8 Plus ile Galaxy S8 arasındaki farklar

Samsung Galaxy S8 Plus ve Galaxy S8 resmi olarak tanıtıldıktan sonra akıllı telefon kullanıcıları bu modelleri incelemek istiyor.

galaxy s8 plus ve s8 arasındaki farklar

Özellikle bu iki telefon arasında kalanlar için güzel bir yazı hazırlamak istedik.Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modeli arasındaki farkları sizlere kısaca yazmak istedik.

İlk olarak ekran boyutları arasında farklar mevcut.Galaxy S8 Plus modeli 6.2 inçlik bir boyutu sahipken Galaxy S8 modeli 5.8 inç’tir.Ekran/Gövde oranına baktığımızda ise Galaxy S8 Plus yüzde 83.33, Galaxy S8 ise yüzde 84.2’dir.Galaxy S8 Plus modeli ekranı büyük olduğu için normal olarak ağırlığı 173 Gram, S8’in ise 155 gram’dır.Batarya kapasitesine baktığımızda ise Galaxy S8 Plus’ta 3500 mAh, S8 modelinde 3000 mAh’lık batarya bulunmaktadır.İki telefon arasındaki farklarda son olarak Galaxy S8 Plus’ta 531 PPI Piksel yoğunluğu bulunurken, Galaxy S8 modeli 568 PPI Piksel yoğunluğuna sahiptir.

Bu yazdığımız farklar arasında baka herhangi bir fark bulunmaktadır.Pardon son farkı yazmayı unuttuk. Galaxy S8 Plus modeli ön sipariş alımlarında 4999 TL’den satılmaktadır.Galaxy S8 modeli ise ön sipariş alımlarında 4399 TL’den satılmaktadır.Ön sipariş alımları tamamlandıktan sonra satış fiyatı ne kadar olacağını gelecek haftalarda göreceğiz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu