Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 7 yorumları nasıl? İşte efsane özellikleri

Galaxy Note 7 tanıtıldıktan sonra özellikleri çok beğenildi.Peki telefon hakkında yorumlar neler?

galaxy note 7 yorumları nasıl

Uzun zamandır Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olacak olan Galaxy Note 7 sabırsızlıkla bekleniyordu.Yakşalık olarak 1 yıldır Note 7 hakkında binlerce söylenti ve sızıntı bilgiler çıkmıştı.Büyük ekran severler bu telefonu almak için uzun bir süredir bekliyordu.Nihayet Galaxy Note 7 resmi olarak tanıtıldı.Bu telefonun özelliklerini merak edenler için detaylı bir yazı hazırlamak istedik.İnşallah bu yazımızda size faydalı olmaya çalışırız.

İlk olarak Galaxy Note 7 ekranı kaç inç?

Büyük ekranlı olarak üretilen Note serisinin amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 5.7 inçlik Süper AMOLED ekrana sahiptir.518 PPI Piksel yoğunluğuna sahip olan bu ekran Corning Goriila Glass 5 teknolojisi ile korunmaktadır.Oldukça yüksek ekran çözünürlüğüne sahip olduğunu belirtmek isteriz.Zaten Samsung AMOLED ekran teknolojisi ile çok fazla beğeni aldı.

GALAXY NOTE 7 İŞLEMCİSİ NASIL?

Amiral gemisinde 2.3 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcisi bulunmaktadır.4 GB RAM ile çok hızlı ve akıcı bir kullanım sağlayacaktır.64 GB’lık dahili depolama hafızasıda bulunduğunu belirtmek isteriz.

Galaxy Note 7 şarj süresi nasıl?

Galaxy Note 7 modelinde 3500 mAh‘lık güçlü bir batarya bulunmaktadır.Zaten bu ekran büyüklüğündeki bir telefona daha aşağısı düşünülemezdi.Bu telefonda malesef değiştirebilir batarya bulunmamaktadır.Orjinal bataryası düzgün kullanımlarda çok rahat 4-5 yıl gitmektedir.Zaten bu sürede telefonu bozmadan kullanabilirseniz büyük bir başarı olduğunu belirtmek isteriz.Ayrıca telefonda Hızlı şarj özelliğide bulunmaktadır.Kablosuz hızlı şarj özelliğide yer alıyor fakat ekstra donanım gerektirmektedir.

GALAXY NOTE 7 KAÇ MEGAPİKSEL

Galaxy Note 7’de 12 megapiksellik bir arka kamera bulunmaktadır.Selfie kamerası ise 5 megapikseldir.Video kayıt özelliklerine baktığımızda ise arka kamerası ile 4K Ultra HD kayıt yapabilmektesiniz.Ön kamerası ile 1440P video kayıt yapabilirsiniz.

NOTE 7 4.5G DESTEKLİYOR MU?

Aslında bu ara başlığı yazmamızdaki sebep 4.5G’de hangi kategoriyi destekliyor olacak.Note 7 yanlış duymadınız kategori 9 sınıfını desteklemektedir.Yani saniyede 450 Mbps indirme hızına ulaşırken karşı tarafa yükleme hızı 50 Mbps’ye ulaşmaktadır.

Diğer özellikler baktığımızda ise Suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunmaktadır.Bildiğiniz üzere Samsung modellerinde 3G Görüntülü konuşma özelliğide bulunmaktadır.Parmak izi tarayıcısı özelliği ile güvenliği arttırdı.Parmak izi ana ekran tuşuna dokunarak algılamaktadır.

GALAXY NOTE 7 TÜRKİYE SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Galaxy Note 7’nin Türkiye satış fiyatı henüz resmi olarak açıklanmadı fakat beklentiler 3.999 TL civarında olacaktır.Bu fiyat ile gelmesinde halinde ne kadar ilgi olacak bunu zaman gösterecektir.

Değerli ziyaretçilerimizden Galaxy Note 7 hakkında yorumlar bekliyoruz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir