Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 4 ekran donma sorunu nasıl çözülür?

Galaxy note 4 ekran donma sorunu düzeltiliyor mu?

note 4 ekran donma sorunu

Samsung Galaxy Note 4 modeli Note serileri arasında en çok tercih edilen model olarak zirvede olduğunu söyleyebiliriz.Hem tasarımı hem performansı ile Galaxy Note 4 çok sattı.Galaxy note 4 kullananların birçoğu artık bilgisayarını oyun haricinde kullanmadığını söyleyebiliriz.Bir ziyaretçimiz bize Galaxy note 4 donma sorunu nasıl çözülür konusunda soru yönelmiştir.Araştırma yaptığımızda bu sorun çok popüler olduğunu görüyoruz.

Note 4 modelinde oluşan donma sorunlarının büyük bir kısmı animasyon geçişlerinden dolayı yaşandığı belirtilmektedir.Bu sorunu gidermek için Ayarlar > Sistem > Cihaz Hakkında > Yapım numarası bölümüne girerek üzerine 7 kez basın ve geliştirici olduğunuza dair bir bildirim göreceksiniz.Açılan geliştirici seçeneklerinden bir önceki menüye dönün ve Geliştirici Seçeneklerine girerek burada Geniş animasyon ölçeği,animatör süre ölçeği ve Pencere animasyonu ayarlarını tamamen kapatınız.Genellikle note 4 donma sorunu yaşanayanlar bu şekilde çözüm bulmaktadır.

Eğer sorununuz yinede devam ediyorsa S Voice sesli arama özelliğini kapatmak olacaktır.S Voice özelliği çok fazla kullanılmayan bir özelliktir.Hatta hiç kullanılmıyor desek daha doğru olabilir.

Peki S Voice sesli arama özelliği nasıl kapatılır?

S Voice sesli arama özelliğini kapatmak için  S Voice adlı uygulamaya girin ve üst kenarda bulunan menü tuşuna basıp, önünüze çıkacak olan listeden Settings’i seçerek Open via the home key yazının yanındaki tık işaretini kaldırın.

Bu uygulamalardan sonra sorununuz devam edip etmediğine dair geri dönüş yaparsanız çok memnun oluruz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ben bunları yaptım ama bir şey değişmedi . Galerideki youtube daki ya da herhangi bir sitedeki videoları açamıyorum . Ses geliyor ama görüntü Yok kasıyor telefon siyah ekran geliyor . Ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu