Bilim ve Teknoloji

Galaxy A5 yorumları

  • Samsung Galaxy A5 Özellikleri

galaxy a5

Telefon severlerin ilgi duyduğu markaların başında Samsung telefon modelleri geliyor. Samsung’un öne çıkan ve çok pahalı olmayan modellerinden biri de; Samsung Galaxy A5 cep telefonu.

Cihazda en fazla dikakt çeken özelliklerden bir; son derece kaliteli malzemeler kullanılması. Dış kısımda yer alan metal çerçeve telefonun estetik yönünü artırıyor. Telefon aynı zamanda ince duruşuyla da zarif bir görünüşe sahip. 6.7 mm kalınlığı olan telefon 127 gram ağırlığa sahip. Bu özellikleriyle de tercih edilebilir telefonlar arasında bulunuyor.

Cihazda işlemci olarak Snapdragon 410 kullanılıyor. 1.2 GHz hızı ile çalışan telefon 4 çekirdekli bir yapıdan oluşuyor. Grafik işlemcisi olarak; Adreno 306 işlemci kullanılan telefonda, 2 GB Ram ile 16 GB dahili bir hafıza bulunuyor. Aynı zamanda microSD kart desteği ile göz dolduruyor.

Samsung Galaxy A5 telefonunun eksi yönleri de bulunuyor. Bunların başında ise; işlemcisinin düşük olması yer alıyor. Düşük işlemcinin 615 olmaması cihazın eksik özellikleri arasında bulunuyor. Ayrıca Galaxy S5 telefonda suya dayanıklılık, kalp ritim ölçer ve parmak izi okuyucu yer almıyor. LED bildirimi olmayan cihazın fiyatı ise 1499 lira.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu