Bilim ve Teknoloji

Format atmadan Harddisk (C yada D) Bölme Nasıl yapılır

Formatsız Harddisk Bölme nasıl yapılır

format atmadan harddisk bölme işlemi

Bilgisayarınıza format atmak istiyorsanız; çözüm olarak diski istenilen şekilde bölebilirsiniz. Bu basit işlemi aşağıdaki şekilde yaparak format işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İlk önce başlat-çalıştır kısmına compmgmt.msc yazın ve Enter basın. Karşınıza gelecek pencereden Depolama’nın alt kısmından disk yönetimini seçin. Bölmek istediğiniz kısma sağ tıklayın ve birimi küçült kısmını seçin. Windows bu esnada birimin ölçülerini hesaplayıp karşınıza pencere açacak. Burada bazı değerler göreceksiniz. Ayarlar istediğiniz gibiyse Küçült butonuna basabilirsiniz.

Artık yeni bir alana sahipsiniz. Şimdi boş alana değer gireceksiniz. Yeni alan üzerinde sağ tıklayın ve Yeni birimi seçerek işleme devam edin.

Yeni açılacak ekranda ayarları düzenleyebileceğiniz ekran gelecek. Boş alan boyutunu belirleyerek ileri deyin. Daha sonra sürücüye bir harf verin. Formatladıktan sonra yeni bir alan oluşturun.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benim windows 8 isletim sistemi ald?g?m yerde windows 8 in sadece ikiye bolmeye izin verdigi soylendi format atmadan windows 8 de disk D ve E diye parcalamak mumkun mu acil cevap lutfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu