Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? İşte detaylar

Facebook’ta canlı yayın yapmak istiyorsanız işte ayrıntılar

facebook canlı yayın

Sosyal medya siteleri üzerinden canlı yayın yapma olanakları artmaya başladı.Facebook son yaptığı yenilik ile canlı yayın özelliği ile karşımıza çıkmıştı.Peki, Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılıyor?

Twitter ile büyük bir rekabet içine giren Facebook,Twitter’ın uygulaması olan periscope için hemen karşı hamle yaparak facebook canlı yayın özelliğini getirmişti.Facebook, tüm kullanıcılarına canlı yayın özelliğini sundu. Peki, Facebook canlı yayın özelliği nasıl kullanılır? Facebook’ta canlı yayın yapmak isteyenler ne yapmalı?

Facebook canlı yayın nasıl yapılır?

Facebook’ta canlı yayın yapmak için yapmanız gereken İOS veya Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz olması gerekmektedir.Facebook uygulamasını telefonuzdan açın.Durum güncelle seçeneğine tıklayınız.Canlı yayın özelliği profilinizde aktifleşmiş ise alt bölmede “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacak.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ise Facebook canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi size verilecektir.Açılan ekranda devam butonuna basınız.Son adımda ise “Canlı videonu açıkla..” bölümüne canlı yayınınızın ismini yazıp ve hangi kitle ile paylaşacağınızı seçip canlı yayına başlayabilirsiniz.

Facebook’un canlı yayın özelliği ile Periscope’a nasıl kafa tutacağı ise ilerleyen günlerde belli olacaktır.Fakat ilk olarak periscope çıktığı için bir çok kişinin kafasına yatan uygulama periscope olmaktadır.Facebook’ta canlı yayın yapmak için telefonunuz android veya İOS işletim sistemli olması gerekmektedir.

Peki siz hangi canlı yayın uygulamasını kullanıyorsunuz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir