Bilim ve Teknoloji

Facebook Video İndir Nasıl Yapılır?

Sık kullanılan sosyal paylaşım ortamı olan ve sınırsız iletişim sunan sitelerin başında Facebook gelmektedir.

facebook video indir

Zaman zaman ana sayfada gezinirken, ilginç videolar kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Facebook’ta beğenilen videoları, bazı durumlarda indirmek isteyebiliriz. Bu geniş arşive sahip olan sosyal paylaşım sitesinden, video indirmek elbette mümkündür. Buna karşın, direkt olarak indirme butonu olmadığı için Facebook üzerinden video indirmeyi her kullanıcı bilmemektedir.

Facebook’tan video indirmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntem ise direkt olarak videonun ana sayfasına gitmektir. Açıklama kısmından videonun yayınlandığı ana sayfaya gidilerek indirme işlemi yapılmaktadır.

Ana Sayfadan İndirmek

İndirilmek istenen video seçildikten sonra video yürütüldüğü esnada sağ tıklanmalıdır. “Show Video URL” yazısı seçildikten sonra URL kopyalanmalı ve ardından tarayıcı çubuğunda, “www” uzantısını silinmelidir. Bu işlemi, silinen alana “m” yazımı takip etmektedir. Son adımda kullanıcıların yapması gereken videonun üzerine tıklayarak, “Video olarak kaydet” butonunu seçmektir. Bu adımların sırasıyla uygulanmasının devamında, video indirme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. İlk başta karmaşık olarak görünsede aslında oldukça basit bir işlemdir. Videonun indirilmesi maksimum 5 dakika sürmektedir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu