Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

ELTON 40 inç uydu alıcılı Smart LED TV fiyatı nasıl? Eşdeğer ne alınabilir

Yorum bölümüne gelen bir soruda bir ziyaretçimiz bir market zincirine ELTON 40 inç uydu alıcılı Smart LED TV geldiğini, internet üzerinden bu televizyon hakkında çok detaylı bir özellik bulamadığını ve bu paraya alınıp alınmadığı konusunda bilgi istemiştir.

İlk olarak şunu hatırlatmak isteriz ki Smart LED TV’lerde kalite tamamen bütçe ile alakalıdır.

ELTON 40 İnç teknik özelliklerine kısaca bakalım;

40 İnç boyutu 101 Cm boyutundadır. 400 Hz ile çok net bir yayın elde edebilirsiniz. Aslında 200 Hz’den sonraki yayın kalitelerini izleyiciler fark edememektedir. 2 Adet HDMI ekran girişi bulunmaktadır. HD Uydu alıcısı içinde olduğu için ekstradan 2 adet HDMI size yeterli gelecektir. Örnek vermek gerekirse bilgisayar ile oyun konsolunu aynı anda kullanabilirsiniz. 1 Adet USB girişi bulunuyor. Eskiden bilgisayarda VGA çıkışı alıp televizyona bağlıyorduk fakat artık pek tercih edilmese de bu televizyonda VGA girişi bulunuyor. Son olarak Ethernet (RJ-45) kablosu ile internete girebilirsiniz.

Elton 40 inç Televizyonda internet için kabloya gerek yoktur. Dahili Wi-Fi bağlantısı olduğu için rahatlıkla bağlanabilirsiniz. Market zincirinde satılan Elton 40 inç Televizyon Sunny tarafından 2 yıl garantili olması herhangi bir sorun karşısında size kolaylık sağlamaktadır. Taksitli olarakta satılması da ayrı bir renk katıyor. Elton 40 inç Uydu alıcılı Smart LED TV 1299 TL’den satılıyor.

Peki 1299 TL’ye eş değer bir televizyon alınır mı?

İnternet’ten karşılaştırma yaptığımızda 1299 TL’ye Smart LED TV ve uydu alıcılı bir televizyon modeli bulamadık. Genel olarak 40 inçlik en ucuz sade donanımlı televizyon 1249 TL civarlarında satılıyor. Eğer hem 40 inç olsun, hem Smart TV olsun, hem uydu alıcısı içinde olsun diyorsanız fiyat 1899 TL civarlarına çıkmaktadır.

Teknoscrool.com olarak tamamen kişisel görüşümüz bu fiyata alınabilecek bir televizyon diyebiliriz. Eğer bütçeniz kısıtlı ise ve bu fiyat limitinin üstüne çıkamıyorsanız sizi tatmin edecek bir televizyon olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu televizyon hakkında görüşlerinizi bekliyoruz.

Yazar Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

“ELTON 40 inç uydu alıcılı Smart LED TV fiyatı nasıl? Eşdeğer ne alınabilir” için 4 yanıt

Bende almayı planlıyorum tek düşündüğüm hd olamaması ve markası onun dışında ki özellikleri mükemmel

bende smart diye aldım ama internet e bağlanmıyor mağlesef üzücü

Onur bey neden bağlanmıyor? Wi-Fi özelliği bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir