Büyük ekranlı Galaxy A8 özellikleri

Galaxy beğenildi

galaxy a8 özellikleri

Samsung akıllı telefonların arasına bir yenisini daha kattı.Henüz galaxy s6 ve galaxy s6 edge modelleri ülkemizde çok fazla yayılamadan şimdi dalgası gelecek gibi gözükmektedir.Bu sefer samsung kendisinden bekleneni yaptı ve dev bir ekranlı telefon çıkarttı. özelliklerine isterseniz teknoscrool.com olarak kısaca bakalım.

Galaxy A8 ekranı kaç inç

Samsung galaxy a8’de 5.7 inçlik dev bir ekran ve FULL HD Super AmOLED ekran bulunmaktadır. Fakat PPİ değerine baktığımızda ise tatmin edici bir değer göremiyoruz.386 PPİ değeri beklentilerin aşağısında diyebiliriz.

Galaxy A8 8 kaç çekirdekli

A8 ‘de beklendiği gibi Dört çekirdekli 1.5 GHz Cortex-A53 ve dört çekirdekli 1.0 GHz Cortex-A53 işlemci bulunmaktadır.

Galaxy kaç megapiksel

Galaxy A8 kamera özelliklerine baktığımzıda 16 megapiksellik bir arka kamerası bulunmaktadır. 5312 x 2988 piksel, otofokus, LED flaş özellikleri yer almaktadır.Selfie kamerası ile 5 megapikseldir.

Galaxy A8 diğer özelliklerine baktığımzıda ise 2 GB RAM olması çok şaşırtıcı geliyor.Günümüzde 4 GB RAM’li telefonlar üretilirken 2 GB’ta kalması garip geliyor.Ana sayfa tuşunda parmak izi sensörü bulunmaktadır. Android 5.1 işletim sistemi ile gelirken microSD kart ile hafızası artırabilmektedir.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir