Bilim ve Teknoloji

Büyük ekranlı Galaxy A8 özellikleri

Galaxy A8 özellikleri beğenildi

galaxy a8 özellikleri

Samsung akıllı telefonların arasına bir yenisini daha kattı.Henüz galaxy s6 ve galaxy s6 edge modelleri ülkemizde çok fazla yayılamadan şimdi galaxy a8 dalgası gelecek gibi gözükmektedir.Bu sefer samsung kendisinden bekleneni yaptı ve dev bir ekranlı telefon çıkarttı. Galaxy A8 özelliklerine isterseniz teknoscrool.com olarak kısaca bakalım.

Galaxy A8 ekranı kaç inç

Samsung galaxy a8’de 5.7 inçlik dev bir ekran ve FULL HD Super AmOLED ekran bulunmaktadır. Fakat PPİ değerine baktığımızda ise tatmin edici bir değer göremiyoruz.386 PPİ değeri beklentilerin aşağısında diyebiliriz.

Galaxy A8 8 kaç çekirdekli

A8 ‘de beklendiği gibi Dört çekirdekli 1.5 GHz Cortex-A53 ve dört çekirdekli 1.0 GHz Cortex-A53 işlemci bulunmaktadır.

Galaxy A8 kamerası kaç megapiksel

Galaxy A8 kamera özelliklerine baktığımzıda 16 megapiksellik bir arka kamerası bulunmaktadır. 5312 x 2988 piksel, otofokus, LED flaş özellikleri yer almaktadır.Selfie kamerası ile 5 megapikseldir.

Galaxy A8 diğer özelliklerine baktığımzıda ise 2 GB RAM olması çok şaşırtıcı geliyor.Günümüzde 4 GB RAM’li telefonlar üretilirken 2 GB’ta kalması garip geliyor.Ana sayfa tuşunda parmak izi sensörü bulunmaktadır. Android 5.1 işletim sistemi ile gelirken microSD kart ile hafızası artırabilmektedir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu