Bilim ve Teknoloji

Bilgisayardan  İnstagram Direkt Mesaj (DM) Nasıl Atılır?

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi de bilgisayardan İnstagram’da “Direct Message” nasıl atılabileceğidir.

Bilgisayarımızdan İnstagram hesabımıza girip nasıl Dm atabiliriz, bu mümkün mü?

Normal şartlarda, sadece mobil cihalzarda çalışan İnstagram uygulaması sayesinde başka kişiler ile ‘’ Dm ‘’ yani direkt mesaj yolu ile iletişime geçilebiliyor.

İnstagram web sürümünde profilinize girerek paylaşımları ve yorumları görebilmenize rağmen buradan Dm atmanız mümkün olamıyor, şimdilik. Şimdilik diyorum çünkü ilerleyen günlerde İnstagram tarafından böyle bir özellik Web sürümün eklenebilir mi belli olmaz.

Mobil uygulama üzerinden, bir kişiye aşağıda görüldüğü üzere, kolaylıkla Dm atabiliyoruz, peki bunu bilgisayardan nasıl yapacağız.

Mobil uygulamalardan (Android ve İos) yukardaki görselde de görüldüğü üzere, telefondan mesaj atmak istediğiniz kişinin profil sayfasına girerek sağ üst köşede bulunan üç noktalı yere tıklandığında açılan sayfada ‘’mesaj gönder‘’ seçeneğine basarak kişiye mesaj gönderebilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram DM Nasıl Atılır?

Peki bunu bilgisayardan nasıl Dm yapabiliyoruz, bunun iki yolu var şimdilik. İlk olarak Android işletim sistemi ile çalışan bir cihazınız varsa, bunu kullanabileceğiniz bir Emülatör olan Bluestacks isimli yardımcı uygulama ile yapabilirsiniz.

Bluestacks uygulaması Pc de çalışan bir program ve içinde bulunan Android motoru ile Android işletim sisteminde kullanılan uygulamaları çalıştırabilir. Bu şekilde emülatöre Android için İnstagram uyglaması kurarak, hesap bilgilerinizile giriş yaparak kullanabilir ve buradan Dm yollayabilirsiniz.

Bu görsel Bluestacks uygulamasına ait olmakla birlikte bilgisayarınıza bu programı indirip kurmanız halinde instagram hesabınıza giriş yaparak direk mesaj gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayardan DM Atmak İçin Hangi Adımlar İzlenmelidir?

  • İlk başta bilgisayarınıza ‘’ Bluestacks ‘’ uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
  • İndirmiş olduğunuz bu programa google hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Bluestacks programı içerisinde arama bölümünden Google Play mağazasından İnstagram uygulamasını bulun ve indirin.
  • Ardından İnstagram logosuna tıklamanız halinde uygulamanın içerisine girişiniz sağlanacaktır.
  • Açılan İnstagram giriş sayfasına aynı telefonda olduğu gibi kullanıcı adınız ile şifrenizi girmeniz istenecektir. Bu işlemlerin yapılmasının ardından telefonunuzdan nasıl İnstagram’a girip ‘’Dm‘’ atabiliyorsanız aynı şekilde bilgisayarınız ile de bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.
  • Bluestacks programı, Bilgisayardan DM atmak isteyenlerin çoğunlukla tercih etmiş oldukları program olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir.

Bilgisayardan İnstagram Dm atabilmek için, diğer bir yöntem ise, IG:dm isimli bir prıogramı kullanmaktır, bu program, mobil üerinde yapmış olduğunuz tüm İnstagaram özellikerini kullanabilirsiniz.

Bunun içim programı indirdikten sonra, bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Daha sonra, İnstagram hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

IG:dm ile İnstagram hesabınıza ulaşmış olursunuz, bu program üzerinden Direkt Mesaj gönderme dahil birçok özelliği kullanmış olursunuz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu