Bilim ve Teknoloji

Axen 28″ HD LED Ekran (TRAXLED028114000)

Axen bugüne kadar hep fiyat-performans odaklı televizyonlara yönelirken, bu yıl içinde satışa çıkan TRAXLED028114000 kod numaralı cihaz da aynı şekilde.

Axen TRAXLED028114000 Teknik Özellikleri

Axen’in TRAXLED028114000 numaralı modeli düz bir LED ekrana sahip ve 28 inç yani 72 cm boyutunda. Televizyonda Full HD yerine HD Ready teknolojisi kullanılırken, dolayısıyla 1366x768p çözünürlüğe sahip. Yenileme hızı ise 50hz ve şu andaki yaygın modellerin biraz altında.

6W ses çıkış güçlü, 2 hoparlörlü televizyonda dahili subwoofer yer almazken, aynı zamanda multimedya özellikleri de son derece kısıtlı. Günümüzde yaygın hâle gelen 3D, Smart TV, dahili kamera, akıllı etkileşim veya program rehberi gibi özellikler Axen’in televizyonunda bulunmuyor. Aynı zamanda sonradan kamera takma şansınız da yok.

Buna rağmen televizyonda bir adet USB 2.0 girişi mevcut ve dolayısıyla flaş bellek takarak resim, müzik ya da video oynatabilir, belleğe attığınız filmleri – dizileri televizyon üzerinden izleyebilirsiniz. Dahili Wi-Fi veya ethernet gibi bağlantı seçenekleri de bulunmayan Axen modelinde 1 adet de HDMI girişi mevcut.

PC VGA girişiyle PC bağlayabildiğiniz televizyon eski tip bağlantılar için SKART girişi sunarken, CI+ desteği mevcut değil fakat ses – kulaklık çıkışı bulunuyor. Şu anda siyah renkte ve ikili V ayaklı standla satılan cihaz 514 – 542 TL arası değişen fiyat etiketlerine sahip.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu