Bilim ve Teknoloji

Avea İntouch desen kilidi nasıl koyulur?

Avea intouch ekran kilidi koymak istiyorsanız bu yazımız tam size göredir.

intouch-3-desen-kilidi

Destek maillerini cevaplamaya devam ediyoruz.Bir ziyaretçimiz Avea İntouch 3 modlei akıllı telefonu olduğunu ve ilk defa böyle bir telefon kullandığı için ekran kilidini nasıl değiştireceği konusunda yardım istemiştir.Avea intouch 3 kullanım kılavuzunda yazan bilgileri sizlere iletmek istiyoruz.Genelde akıllı telefonlarda en çok tercih edilen güvenlik yöntemi “desen kilidi” seçeneğidir.

Telefonunuzu bir ekran kilidi yaratmak suretiyle koruyabilirsiniz.Aktif hale getirilince, telefon ekranını açmak için gereken bir simgeye dokunup kaydırmanız, sesli komut belirlemeniz, bir şekil çizmeniz veya nümerik bir PIN veya şifre girmeniz gereklidir.

Ana Ekran Tuşu > Menü Tuşu > Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi Tuşu’na basınız.Kilidi Açmak için Basılı Tutun,Sesli Kilit Açma, Şekil, PIN veya Şifre’ye dokunun.Ekran Kilidini aktif hale getirmek için Kilidi Açmak için Basılı Tutun’a dokunun ve basılı tutma haraketiyle açmayı aktif hale getirin.

Eğer Şekil’e dokunursanız,bir şekil oluşturmak için yönlendirileceksiniz.Bunu yaptığınız ilk seferde, bir kilitleme şekli oluşturmak için kısa bir öğretici aşama olabiir. Daha sonra ise kendi şeklinizi çizmek/yeniden çizmek için yönlendirilirsiniz. Eğer PIN veya Şifreye dokunursanız, numeric bir PIN veya şifreyi ayarlamak için yönlendirileceksiniz, ekranı açmak için bunları girmeniz gerekecektir.

Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız lütfen bize yorum olarak yazınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu