Bilim ve Teknoloji

Android Nougat alacak Huawei modelleri şöyle

Android işletim sistemi bilindiği üzere Google tarafından geliştiriliyor ve onlarca mobil cihaz tarafından kullanılıyor. Google Android’i geliştirdikçe telefonlara güncellemeler geliyor…

huawei-nougat

Android 7.0 Nougat Android’in son sürümü olarak kullanıma sunulmaya hazırlanıyor ve tüm Android kullanıcıları yeni sürümü heyecanla bekliyorlar.

Cihaz üreticilerin bir kısmı Android Nougat sürümünü kullanıcılara göndermeye başladı bile. Yeni yılla birlikte uyumlu tüm cihazların Android 7.0 Nougat sürümüyle güncellenmesi bekleniyor.

İşletim sistemleri güncellemeleri genellikle uzun aralıklarla yapılıyor. İçinde çalışan ve çalışma ihtimali olan tüm uygulamarla uyumlu şekilde gerçekleştirilen güncellemelerin üretilmesi zaman alıyor. Ayrıca sistem güncellemelerinin en önemli yenilikleri genellikle güvenlik alanında oluyor. Çünkü günümüz teknolojisiyle neredeyse bilgisayarlamızın yerini alan mobil cihazların bize özel ve sürekli güvenli olması gerekiyor.

İşletim sistemlerinin güncellenmesinin bir diğer faydası da cihazların pil kullanımını oldukça etkilemesi ve daha kontrollü güç kullanıma uygun hale getirilmesidir.

Söz konusu bu güncellemelerin Huawei cihazlarının hangi modellerinde kullanılabileceğinin listesi de şöyle:

– Huawei Mate 8
– Huawei P9
– Huawei P9 Plus
– Huawei P9 lite
– Huawei Nova
– Huawei Nova Plus

Maalesef bu modellerden daha önce çıkan Huawei modellerinde Android 7.0 Nougat sürümü kullanılamayacak.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu