Bilim ve Teknoloji

Android Marshmallow Şarj Yüzdesi Nasıl Gösterilir

Android 6.0 Marshmallow İçin Ayarlar

şarj

Android cihazlara ayrı bir renk, daha farklı bir soluk ve daha büyük heyecan katan Android marshmallow, telefonlar üzerinde kapasiteyi çok büyük şekilde arttırdı.  yenilenmiş arayüz ve çok özel gelişen Donanımsal farklarla beraber, telefon üzerinde yer alan her türlü Teknik arızaya kadar iyileştirme yapıldı. Telefona yeni güncelleme yapanlar, bazı sorunları da anlayamıyorlar. onlardan biri de, ” Şarjı  Yüzde Olarak Göstermek.” 

– Ayarlar kısmına gelelim

–  Sistem Arayüz Ayarlayıcısı 

– Yerleşik Pil Yüzdesini Göster 

Yukarıdaki basit işlemleri yaparak, rahat bir şekilde Şarjı yüzde olarak gösterirsiniz.  Şarjın yüzde olarak gözükmesi her zaman avantajdır. Neden? Şarjın Yüzdelik dilimindeyken,Oranlarla size iletildiği için, sizde ne zaman biter yada ne kadar süre vardır gibi sorulara net bir şekilde cevap bulursunuz.

Şarjınızın son durumunu bu şekilde öğrenir ve rahat bir batarya tüketimi yaparsınız. Marshmallow arkadaşlar bu konuda oldukça iyileştirme yaptı. Çünkü,  Android sürümler arasında yerini sağlama alan akıllı bir sürüm.  Güncellemelerle beraber, her seviyede daha iyi olacak. Android kullanıcıları performans olarak telefondan beklediklerinin en güzelini alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu