Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Android Marshmallow Şarj Yüzdesi Nasıl Gösterilir

Android 6.0 Marshmallow İçin Ayarlar

şarj

Android cihazlara ayrı bir renk, daha farklı bir soluk ve daha büyük heyecan katan Android marshmallow, telefonlar üzerinde kapasiteyi çok büyük şekilde arttırdı.  yenilenmiş arayüz ve çok özel gelişen Donanımsal farklarla beraber, telefon üzerinde yer alan her türlü Teknik arızaya kadar iyileştirme yapıldı. Telefona yeni güncelleme yapanlar, bazı sorunları da anlayamıyorlar. onlardan biri de, ” Şarjı  Yüzde Olarak Göstermek.” 

– Ayarlar kısmına gelelim

–  Sistem Arayüz Ayarlayıcısı 

– Yerleşik Pil Yüzdesini Göster 

Yukarıdaki basit işlemleri yaparak, rahat bir şekilde Şarjı yüzde olarak gösterirsiniz.  Şarjın yüzde olarak gözükmesi her zaman avantajdır. Neden? Şarjın Yüzdelik dilimindeyken,Oranlarla size iletildiği için, sizde ne zaman biter yada ne kadar süre vardır gibi sorulara net bir şekilde cevap bulursunuz.

Şarjınızın son durumunu bu şekilde öğrenir ve rahat bir batarya tüketimi yaparsınız. Marshmallow arkadaşlar bu konuda oldukça iyileştirme yaptı. Çünkü,  Android sürümler arasında yerini sağlama alan akıllı bir sürüm.  Güncellemelerle beraber, her seviyede daha iyi olacak. Android kullanıcıları performans olarak telefondan beklediklerinin en güzelini alacak.

Kategoriler
Android Haberleri

Android 6.0 Marshmallow Şarjı Yüzde Olarak Gösterme

Adroid Marshmallow Daha Teknik

android-60-marshmallowda-pil-durumu-yuzde-olarak-nasil-gosterilir_42

Android son sürümü olan, akıllı telefonlara gerçekten çok şey katacak olan Android Marshmallow, şimdi daha sağlam ve daga düzgün çalışıyor. Akıllı telefonlarda daha önce bulunmayan bir takım özellikleri de sağlayan bu sürüm sayesinde, telefon kullanımı daha rahat ve daha teknik olacak.

Batarya Şarj Durumunu ” Yüzde”  olarak göstermekte mümkün. bunun için ilk olarak Arayüz bölümünde yer alan ” UI Tuner” bölümünü açmanız gerekmekte. bu işlemi yaptıktan sonra, Ayarlar- Arayüz Ayarları bölümünden, Şarj göstergesine ulaşabilirsiniz. burada yapmanız gereken ise sadece kutucuk işaretlemek.