360 Derece video çekimi nasıl yapılır? Kamera fiyatları ne kadar

Youtube 360 Derece Video Nasıl Çekilir? Peki ne kadar?

360 derece video nasıl çekilir

Dünyanın en çok ziyaret edilen sosyal medya siteleri arasında yer alan video paylaşım platformu youtube.com’da bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda 360 derece video hizmete girmişti.360 derece çekilen video görüntülerinin yavaş yavaş arttığı bu günlerde bir çok kişi 360 derece video nasıl çekildiğini merak etmektedir.Genellikle herkesin aklına hemen akıllı telefonlar ile yapılıyor mu sorusu gelmektedir.Malesef 360 derece video için ekstradan bir kamera almanız gerekmektedir. 60 Derece videolar, ”360° kamera” cihazları ile çekilmektedir.Tabi bu cihazlar ile sadece video değil fotoğrafta çekebiliyorsunuz.

360 derece kamera fiyatları ne kadar?

Bu güzel teknolojiden yararlanmanın fiyatı malesef baya yüksek olduğunu söyleyebiliriz.Zaten şu an itibari ile çok fazla bir 360 derece kamera seçeneği bulunmuyor.Ama teknoloji devleri yeni ürünlerini yavaş yavaş piyasaya çıkartıyor.Şu an internette 1400 ile 2600 TL arasında 2 model popüler olarak satılmaktadır.

360 derece video kayıt yapan cihazlar henüz yeni olduğu için fiyatları oldukça yüksektir.İlerleyen zamanlarda modeller çoğaldıkça fiyatlar düşecektir.Tabi yüksek çözünürlüklü cihazların fiyatları kolay kolay düşmeyeceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Bu teknolojinin popüler olması için baya bir süre geçecek gibi gözüküyor.360 derece videoları izlemek içinde ayrı teknolojiye sahip olmanız gerektiğini düşünürsek baya bir yüksek maliyetli bir konfor olacak.

360 derece video kayıt için yorumlarınızı bekliyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberleri

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir