Araba Haberleri

Audi R8 V10 Spyder özellikleri

Audi son zamanların en çok değişim gösteren markalarından ve yeri geliyor ‘salon’ tarzı arabalar, yeri geliyor spor otomobiller üretiyorlar ve beğeni toplamaya da devam ediyor.

Orijinal TT modeli bunun başlangıcını oluştururken, ardından gelen RS6 ciddi bir atılımdı. Ardından Audi’den LMP R8’le Le Mans başarısı geldi. Şimdi ise ilk R8 süper arabanın devamı 10 yıl sonra yeniden bizlerle ve hybrid teknolojisiyle, kalitesine göre oldukça uygun bir fiyata satılıyor.

Audi R8 V10 Spyder Teknik Özellikleri

533 beygirlik, 5.2 litreli V10 motorla karşımıza çıkan Audi R8 V10 Spyder, turbo ve hybrid teknolojisini bir mühendislik harikası olarak birleştiriyor, 100 km hıza sadece 3.6 saniye içinde erişerek limitleri zorluyor.

Elbette süper araba kullanan kişilerin ilk odak noktası yakıt tasarrufu olmaz fakat Audi R8 V10 Spyder, bu konuda da son derece başarılı ve firmanın özel teknolojisiyle, trafikteyken 10 silindir devre dışı kalıyor, verimlilik artıyor.

Orijinal R8 Spyder’la kıyaslanınca, yeni araç daha keskin hatlara sahip ve kesinlikle de daha iyi. Üstü de açılıp kapanabilen araç, adeta bir Lamborghini ya da Ferrari kokpitine sahip ve tasarım harika. Karbon ve deri yapısıyla içi son derece premium gözüken süper otomobil, tüm bu özelliklerine rağmen dediğimiz gibi fiyatıyla da şaşırtmayı başarıyor.

Şu anda Audi R8 V10 Spyder’ın Avrupa satış fiyatı 130 bin Euro ve benzer özelliklerde fakat bu fiyata bir otomobil almak mümkün değil.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu