Kategoriler
Android Haberleri

HTC U11 yazılım güncelleme

HTC U11 modelinde yazılım güncellemesi nasıl yapabilirim konusunda bilgi arıyorsanız sizlere ufak bir bilgi vermek istedik.

HTC U11 modeli Android’in son sürümü olan 7.0 Nougat sürümü ile yüklü gelecektir.Yeni bir android sürümü çıktığında otomatik olarak telefonuzun durum çubuğunda güncelleme bildirimi gelecektir.Ekranı aşağıya kaydırarak sistem güncellemesi bildirimine dokununuz.

Daha sonra size mobil veri bağlantısı ile mi yoksa Wi-Fi ile mi indireceğiniz sorgu ekranı gelecektir.Android sürüm yükseltme boyutu yüksek olacağı için Wi-Fi ile indirmenizi tavsiye ediyoruz.Mobil veri bağlantısını seçerseniz internet kotanızı aşabilir yada doldurabilirsiniz.

İndir’e bastıktan sonra indirme işlemi tamamlandığında şimdi yükle seçeneğine basınız ve son olarak tamam’a tıklayınız.

Not: Sürüm yükseltme işlemlerini yaparken telefonunuzun şarjı en az yüzde 25 seviyesinde olmak zorundadır.Düşük şarj ile yapmaya kalkarsanız ve telefon kapanırsa hatalı yükleme yapabilir ve sizi uğraştırabilecek sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Vodafone Smart ultra 7 yazılım güncelleme

Akıllı telefonlarda yazılım güncelleme önemli bir konudur.Birçok iyileştirme ve performans artışı yazılım güncellemeleri ile gerçekleşmektedir.

smart ultra 7

Bir gelen destek mailinde ziyaretçimiz yeni Vodafone Smart ultra 7 modeli aldığını ve yazılım güncellemesi nasıl yapabileceği konusunda destek istemiştir.Aşağıdaki adımları uygulayarak güncellemeyi sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzda Ayarlar bölümüne giriş yapınız.Daha sonra Telefon Hakkında’ya basınız.Sistem güncellemeleri ve güncelleme denetle’ye basmanız yeterli olacaktır.Eğer bir yazılım bulursa otomatik olarak yükleyecektir.

Yazılım güncellemesi yapmadan önce bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz.

Not-1: Yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonunuzdaki şarj oranının en az yüzde 25 seviyelerinde olması gerekmektedir.Düşük şarj ile güncelleme yapmak çok risklidir.

Not-2: Yazılım güncellemeleri büyük MB’lı dosyalar olduğu için indirmeyi Wİ-Fİ üzerinden yapınız.Hem internet kotanızı doldurmayın hem Wİ-Fİ üzerinden daha sağlıklı ve kesintisiz yükleme olacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S5 yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

Galaxy S5 android yazılım yükseltme işlemi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız işte ayrıntılar….

yazılım güncelleme işlemi

Samsung Galaxy S5 modeli için Android’in son sürümü olan 6.0.1 marshmallow güncellemesi geldi.Samsung Galaxy S5’den sonraki modeller marshmallow güncellemesi alacak.S5’den önceki modeller malesef güncelleme almayacaktır.Galaxy S5 modeline sahip olan kullanıcılar heyecanla yazılım güncellemesi yapmak isteyecektir.
Peki Galaxy S5 yazıım güncelleme nasıl yapılır?

Galaxy S5 yazılım güncellemesi için Ayarlar>Cihaz>Hakkında>Yazılım Güncelleme sekmelerini takip ederek ulaşabilirsiniz.Yazılım güncellemesi yapmadan önce telefonuzun şarjının en az yüzde 50 olmasına dikkat edin.Ayrıca güncelleme için wi-fi üzerinden yapmanızı öneriyoruz.Güncelleme boyutu yüksek olduğu için internet kotanızı gereksiz yere doldurmayacaksınız.

Galaxy S5 kullanıcıları güncelleme yaptıktan sonra telefonun performansı ve kullanım açısından nasıl bir değişiklik olduğu konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.

Özellikle galaxy s5 marshmallow sorunları var mı yok mu konusunda görüşlerinizi bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G3 yazılım güncelleme nasıl yapılır

LG G3 yazılım güncelleme nasıl yapılır?

LG G3 yazılım güncelleme nasıl yapılır

LG G3 modeli hala telefonlar arasında en çok çok beğenilen model olmaya devam etmektedir.Tasarımı ve üstün donanımı ile büyük beğeni toplamaktadır.Bir ziyaretçimiz LG G3 yazılım güncelleme nasıl yapacağını bilmediği için bizden destek istemiştir.Yazılım güncellemesi yapacağınız zaman internet bağlantınızın Wİ-Fİ olmasına dikkat ediniz.Neden derseniz bir güncelleme boyutu fazla olduğu için Mobil veri bağlantınızın kotasını doldurabilir.Wİ-Fİ bağlantısı ile bu riski ortadan kaldırmanız gerekmektedir.Güncelleme yaparken bir önemli diğer nokta ise şarjınızın en az yüzde 50 olması gerekmektedir.Güncelleme yaparken şarjınızın bir anda bitmesi ile telefona hasar verebilirsiniz.

LG G3 yazılım güncellemek için

1. “Yazılım güncelleme” bulun

Menü ikonu’na basın.
Güncelleme Merkezi’ne basın.
Yazılım güncelleme’ye basın.

2. Telefon yazılımı nasıl güncellenir?

Güncelleme için şimdi kontrol’a basın.
Yeni bir yazılım sürümü olduğunda, cihaz ekranında görülür.
Telefonun yazılımını güncellemek için telefon ekranındaki açıklamaları uygulayın.