Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı iki büyük arama motoru unutmadı

Google kurulduğu ilk günden itibaren ülkelerin yıl dönümleri ve ünlü kişilerin doğum günlerini kutlamaktadır.

Google, şüphesiz dünyanın en büyük arama motoru sitesidir.Her sene olduğu gibi bu sene Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94.yılını ana sayfasında hazırladığı özel bir doodle ile kutladı.Gece saat 00:01’den itibaren Google.com.tr adresine giriş yapanlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için özel olarak hazırlanmış hareketli bir doodle ile karşılaşıyorlar.Google bu yapmış olduğu jest ile kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.

Tabi ülkemizde sadece google kullanılmıyor.Popüler olarak google kullanılsada yandex arama motoruda kullanılmaktadır.Yandex’te ana sayfasında arama çubuğunun sol tarafına Türk Bayrağımızın logosunu koyarak jest yapmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyeti ilan etmesinden sonra her sene 29 ekim günü şenlikler yapılır.Stadyumlarda şenlikler ve akşamlarıda fener alayları düzenlenmektedir.Yüce Türk Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı Teknoscrool.com olarak kutluyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Yandex navigasyona işyeri ekleme

Yandex’e navigasyona firmanızı eklemek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.ü

yandex

Yandex, sadece arama motoru hizmeti sunmuyor.Arama motorunun haricinde de birçok hizmeti bulunan Yandex’te en çok tercih edilen hizmet ise kesinlikle ücretsiz kullanılan Yandex navigasyon hizmetidir.Birçok kişinin akıllı telefonunda yandex navigasyonu görebilirsiniz.Bu kadar aktif kullanan yandex navigasyonda kurumunuzun,işyerinizin ve şirketinizin yerini eklemek istemez misiniz? Müşteriler sizi yandex navigasyonda bulmasını istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.Günümüz teknolojisinde artık adres sorma kalmadı, onun yerine navigasyonda aramayı tercih ediyoruz.

Yandex’e işyerini eklemek , diğer sistemlerde olduğu gibi çok zor değildir.Herhangi bir adres doğrulama postası ve onay aşaması gerektirmeden yandex navigasyon’a işyerinizi ekleyebilirsiniz.

İlk olarak şunu söylemek istiyoruz.Yandex’in istediği bilgileri doğru girmeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.Yandex’in istediği bilgileri girdikten sonra hemen yandex navigasyon’da gözükmeyeceğini belirtelim.İşyerinizi onayladıktan sonra yandex haritalarda işyerinizi görebilirsiniz.İlk zamanlar yandex navigasyon’da işyerim gözükmüyor diyeceksiniz.Navigasyon’da gözükmek için mecburen uygulamaya gelecek olan güncellemeyi beklemek zorundasınız.Yandex, belli periyotlarda uygulama güncellemesini yapmaktadır.

Yandex Firma Ekle

Yukardaki linke giriş yaptıktan sonra “Kurum ekle” sayfasına yönlendirileceksiniz.

Firmanızın konum, kurum adı, adres bilgilerini detaylı olarak yazınız.

Adres bilgisini tam ve eksiksiz olarak yazmanız halinde, uyarı ekranında “adres onaylandı” uyarısını alacaksınız.Üst kısımda istenen bilgileri doldurduktan sonra “web sitesi” ve “Faaliyet alanları” seçeneklerinden size en uygun olanı seçiniz.Dipnot olarak bir konuyu açıklama istiyoruz.Eğer web sitenizde işyeri adresi yazıyorsa onaylanma süreci daha kısa ve kolay olacaktır.

Tüm bilgileri girdikten sonra doğrulama kodunu yazarak “Gönder” seçeneğine tıklayın.

Rehber’e yeni kurum eklendi” uyarısını aldıktan sonra ortalama olarak 1 hafta bekleniyiniz.

Eğer 1-2 hafta aralığında firmanız eklenmezse bilgilerinizde bir yanlışlık olarak.İlgili sayfayı tekrar kullanarak başvuru yapmanızda fayda vardır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Yandex Nasıl Kaldırılır

Yandex arama motoru kaldırmak için tam yerindesiniz!

yandex nasıl kaldırılır

Yandex arama motoru bilgisayarınıza bir uygulama yada program aracılığı ile otomatik olarak kurulmuş olabilir. Genellikle programları indirirken ve kurmaya hazırlanırken seçeneklerde ‘Yandex arama motoru olarak kullanılsın mı‘ diye bir ibare çıkar ve dikkat etmeyen pek çok kişi Yandex’in ister istemez bilgisayara girmelerine neden olurlar. Yandex arama motorundan kesin bir şekilde kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

İlk olarak Başlat-Denetim Masası-Program Ekle Kaldır kısmına girin ve Yandex ismi geçen tüm programları silin. Ardından kullanmakta olduğunuz tarayıcıya sağ tıklayarak Özellikler kısmına girin. Bu kısımda EXE‘den sonraki sayfaları silin.

Chorme-Ayarlar-Araçlar-Uzantılar kısmına giriş yağın. Bu kısımda da Yandex’le ilgili olan uzantıları silin. Ayarkar kısmından google arama motoru olarak ayarlayın. Ana sayfayı istediğiniz bir site ile değiştirin. Bu işlemelri yaptıktan sonra Yandex’den kurtulmuş olacaksınız.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Yandex Görsel Favoriler nasıl kaldırılır? Resimli anlatım

Bilgisayardan Yandex Elements nasıl kaldırılır?Yandex görsel favoriler kaldırmak istiyorsanız bu konumuz tam size göre.

yandex elements

Bir ziyaretçimizin bize sormuş olduğu soruyu cevapladık ve başka kişilerin ihtiyacı olabileceği için yayınlamak istedik.Elimizden geldiği kadar gelen soruların hepsine cevap vermeye çalışıyoruz.Eğer atladığımız sorular olursa lütfen kusura bakmayın.Sorularınız için info@teknoscrool.com adresimizi kullanabilirsiniz.

Ziyaretçimizin sorusu Yandex Görsel Favoriler nasıl kaldırılır?

Bildiğiniz üzere ülkemizde iki adet arama motoru aktif olarak kullanılmaktadır.Dünyanın en çok kullanılan arama motoru google’dan sonra Yandex arama motoru gelmektedir.Yandex arama motoru isteğiniz doğrultusunda kullanabilirsiniz yada herhangi bir program kurduğunuzda otomatik olarak yandex arama motoru kurabilmektedir.Eğer Yandex görsel favoriler sizi rahatsız ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak kaldırabilirsiniz.

Yandex Elements’i ya da Görsel Favorileri silmek için:

ilk olarak yandex elements kaldırma → Eklentiler bağlantısına tıklayın.

Daha sonra eklentiler arasından görsel favoriler eklentisini bularak kaldır butonuna basınız.

yandex görsel favoriler nasıl kalkar

INTERNET EXPLORER’DA YANDEX ELEMENTS NASIL KALKAR

Internet Explorer için Yandex Elements, Windows işletim sistemindeki diğer programlar gibi silinir:

Başlat → Denetim Masası → Program Ekle/Kaldır öğesini açın.
Program listesinde Yandex Elements‘i seçin ve Kaldır butonuna tıklayın.