Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi 5 modeli almanız için 5 sebep

Xiaomi Mi 5 alınır mı?

xiaomi-mi-5-alinir-mi

Xiaomi Mi 5 modeli hem fiyatı hem donanımı ile çok beğenilen bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.Üst segment bir telefon arıyorsanız bu modelin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz.Teknoscrool.com olarak xiaomi Mi 5 modelinin başlıça önemli özelliklerine sizlere yazmak istedik.xiaomi Mi 5 modeli şu an için internetten satılmaktadır.Alacağını internet sitesi güvenilir olursa sorun yaşamazsınız.

Xiaomi Mi 5 modeli almanız için 5 sebep

– İlk olarak 5.15 inçlik 428 PPI Piksel yoğunluğuna sahiptir.(Dünyaca ünlü birçok markanın bile Piksel yoğunluğu Xiaomi’den düşüktür).Çok canlı bir ekranı olduğunu belirtelim.

– Akıllı telefonlarda şarj süresi çok kısa gittiği çok büyük sıkıntılar çıkmaktadır.Fakat xiaomi Mi 5 modelinde 3000 mAh‘lık bir batarya bulunuyor.Ayrıca bu bataryada hızlı şarj özelliği bulunuyor.Xiaomi Mi 5 farklı kılan tarafı ise 10 dakikalık şarj ile 4 saat’lik bir kullanım, 1 saatlik bir şarj süresinde ise telefonun tamamen dolduğu belirtiliyor.

– Bir akıllı telefonda performans çok önemlidir.xiaomi Mi 5 modelinde Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisi bulunmaktadır.Bu işlemciyi LG G5,LG V20,HTC 10,OnePlus 3 gibi birçok amiral gemisi modellerde kullanılmaktadır.

– 4.5G teknolojisi olarak kategori 12 sınıfı desteklemektedir.Birçok ünlü model bu kadar hızlı bir teknolojiye sahip değil.(Saniyede 600 Mbps indirme hızı)

– Kızılötesi özelliği çok kullanılmıyor fakat televizyonlara uzaktan kumanda işleminde yaramaktadır.Artık son çıkan telefonlarda bu özellik yer almazken xiaomi Mi 5 modelinde yer alıyor.