Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

iPhone ve Android’de WhatsApp komple hesap silme

WhatsApp uygulamasında hesabınızın komple silinmesi konusunda sizlere ufak bilgilendirme yapmak istedik. WhatsApp hesabınızı tamamen silmek için size bir seçenek sunmaktadır. Her ne kadar çok fazla tamamen silmek isteyen olmasa da yinede biz isteyen olabileceği ihtimali ile sitemize bu yazıyı eklemek istedik.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

WhatsApp hesabı telefondan tamamen nasıl silinir?

WhatsApp hesap silme nasıl yapılır?

whatsapp hesap silme

Whatsapp hesabınızı dondurmak yada bir süreliğine kullanmamak mümkün değil. Bir kişi ile iletişiminizi kesmek istiyorsanız o kişiyi engelleyerek bu duruma çare bulabilirsiniz. Whatsapp hesabınız üzerinden artık kimse ile görüşmek istemiyorsanız; hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

Whatsapp uygulamasını tamamen silmek için; uygulamayı açın ve ekranda sağ üst kısımda yer alan üç nokta kısmına tıklayın. Burada Ayarlar bölümünü açın ve hesap kısmına giriş yapın. Hesap kısmında bulunan Hesabımı Sil kısmına tıklayın. Karşınıza bir hesap silme sayfası açılacaktır. Buraya telefon numarasını yazın ve Hesabımı Sil kısmına tıklayın.

Bu işlemden sonra Whatsapp hesabınız da silinmiş olacaktır. Hesap sildiğiniz takdirde bütün mesajlarınız silinir ve gruplardan da otomatik olarak silinmiş olursunuz.