Kategoriler
Kimdir

“Yanıyorsun Fuat Abi” Marmara Kazım kimdir

Marmara Kazım Kimdir?

marmara-kazim

Teknoloji konularına arasında arada sırada farklı konular ekleyerek sizlere farklı bilgilerde sunmak istiyoruz.Yeşilçamın “Sakar Şakir” filmini bilmeyen yoktur.Filmdeki her türlü replik yıllar geçmesine rağmen hala kafamızdadır.Özellikle Sakar Şakir filmiinde sarhoş rolünü yapan ve en etkili repliği ” Yanıyorsun Fuat Abi” Marmara Kazım rolünü canlandıran Macit Flordun‘un kim olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Macit Flordun 13 Mart 1939 Bulgaristan Vidin doğumludur.Ankara Devlet Konservatuvarı müzik ve tiyatro bölümü mezunudur. Sinemaya 1975 yılında başlamıştır.

Yeşilçam’da, 1976 yılında Huzurum kalmadı adlı filmle “En iyi yardımcı oyuncu” ödülünü aldı. Devlet tiyatrolarında oyuncu, rejisör ve yönetici olarak çalıştı. 12 Kasım 1996 tarihinde İstanbul vefat etmiştir.

1975 ile 1996 yılları arasında 37 sinema filminde,1994 ile 1996 yılları arasında 4 Televizyon filminde oynamıştır.

tardu-flordun
Tardu Flordun (Macit Flordun’un oğlu)

Bu efsane karakterin oğlunu birçok kişi biliyordur fakat biz yinede yazmak istedik.Tardu Flordun 25 Mayıs 1972 yılında Ankara’da doğmuştur.

1995 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun omuştur.Birçok tiyatro ve televizyon dizisinde rol alan Tandu Flordun’u en çok Binbir Gece dizisinde Kerem rolünü canlandırdığında tanıdık.