Kategoriler
Android Haberleri

Galaxy S4 Android kitkat sürümüne nasıl dönülür

Galaxy S4 kitkat sürümüne nasıl dönülür

android

Samsung galaxy s4 kullanıcıları lollipop sürümünü telefonlarına güncelledikten sonra görsel olarak çok şey değişti.Fakat kullanıcıların ortak şikayeti ise telefon şarjının çok kısa gitmesi olmaktadır.

Telefon şarjı lollipop sürümünden sonra ortalama olarak yüzde 30 oranında şarjı daha kısa gitmektedir.Bu sebebten dolayı kitkat sürümüne dönmek isteyen kullanıcılar olmaktadır.Kit kat sürümüne dönmek için malesef tek yöntem bulunmaktadır.Telefonu fabrika ayarlarına döndürerek ilk günkü sürüm ile kullanabilirsiniz.Ama unutmayın telefonuzun yedeğini alınız.

Galaxy s4 şarj süresi konusunda yorumlarınızı bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S4 Lollipop güncelleme sonrası şarj çabuk bitiyor

Galaxy S4 Andorid 5.0.1 Lollipop güncelleme sonrası şarj çabuk tükeniyor

s4 şarj sorunu

Samsung galaxy s4 akıllı telefonlara android 5.0.1 android lollipop işletim sistemi güncellemesi geldikten sonra heyecanla kullanıcılar telefonlarını güncelledi.

Güncelleme sonrasında yaşanan bazı sorunlar kafaları karıştırıyor.En önemlisi ise güncelleme sonrasında şarjın çabuk bitmesi oluyor.Neredeyse artık 24 saat dolmadan şarja takma gerekiyor. Android kit kat sürümüne göre şarj yüzde 30 daha az gitmeye başladı diyebiliriz.

Aynı sorun galaxy note 3 modellerinde yaşandı.Geçen hafta yapılan güncelleme sonrasında note 3’de şarj sorunu ortaya çıkmıştı.Android 5.0.2 güncellemesi ile şarj sorunun ortadan kalkması bekleniyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S4 Android 5.0.1 güncelleme sonrası şarj sorunu

Galaxy s4 çabuk şarj bitiyor

android lolipop

Samsung galaxy s4 kullanıcıları yavaş yavaş  android 5.0.1 lollipop güncellemesini almaya başlıyor.Son güncelleme sonrasında telefon baştan aşağı değişiyor.

Uzun bir android kit kat sürümü kullanımı sonrasında lollipop sürümü gerçekten değişik bir heyecan yaratıyor.Fakat bu güncelleme sonrasında bazı dezavantajlar oluştu.5.0.1 lollipop güncellemesi sonrasında s4 kullanıcıları mobil veri bağlantısı açık olduğunda aşırı şarj tüketimi ortaya çıkıyor. Normal wi fi kullanımında yada bekleme süresindede herhangi bir sıkıntı yok.

Kitkat sürümlü bir s4 ile karşılaştırdığımızda Lollipop sürümlü telefon 3g açık olduğunda daha hızlı şarj tüketiyor.

Kategoriler
Android Haberleri

Galaxy S4 Lollipop güncellemesi (5.0.1) artık şarj doldu uyarısı vermiyor

Galaxy S4 şarj bildirme eksiği yaşanıyor

android lolipop

Galaxy S4 modelleri için geçtiğimiz haftalarda Android lollipop sürümü olan 5.0.1 güncellemesi yayınlanmıştı.Bu güncelleme sonrasında bir çok görsellikte değişiklik olarak çok büyük gelişmeler yaşandı.

Teknoscrool.com olarak 10 gündür bu güncellemeyi test ederek eksiklikler olup olmadığını araştırmaktayız.Şu ana kadar çok önemli bir sorun ile karşılaşmadık. Fakat android kitkat sürümünde telefon şarjı dolduğunda devamlı olarak ” telefonuzun şarjı doldu ” diye uyarı veriyordu.

Android lollipop sürümünden sonra ise şarj dolduğunda sadece bir kere uyarı veriyor ve daha sonra size dolduğuna dair bilgi vermemektedir. Şarjınızın tam olarak dolduğunu anlamak için şarj soketini çıkartıp tekrar takmanız gerekmektedir.