Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon Go’da hızlı level atlama için birkaç öneri

Pokemon GO oyununda hızlı bir şekilde level nasıl atlarım diye araştırma yapıyorsanız bu yazımız size göredir.

pokemon go hızlı level atlama

Pokemon go oyununun müdavimleri arttıkça, oyuncularda seviye atlama istekleri de artıyor. Herkesten önde olma, diğerlerinden daha özellikli ve nadir bulunan pokemonlara sahip olma isteklerini oyuncularda görmekteyiz. Pokemon Go oyununda öncelik pokemon toplamak ve pokemonların size kazandırdığı şekerleri toplamaktır. Bunun akabinde ise, şekerlerle evrimleştirme yapıp pokemonunuzu yükseltmek ve karşılaştırmalar yapmaktır. Eğer sürekli kazanırsanız oldukça yüksek puanlara ulaşabilirsiniz. Peki Pokemon Go’da nasıl hızlı level atlanır? Bu yazıyı okuduktan sonra, siz de oyunda hızlı level atlamanın yollarını öğrenmiş olacaksınız.

Aslında çizgi film versiyonunda, pokemonlar seviye yükseltiyor ve gelişiyor. Bunun aksine oyunda ise, siz level atlıyorsunuz, yani sizin seçmiş olduğunuz karakter level atlıyor. Pokemon Go’da nasıl hızlı level atlanır, bunu hep birlikte görelim.

  • Her pokemonu alın: Oyunu oynarken, karşınıza çıkan tüm pokemonları almalısınız. Pokemon Go oyununda level atlamak için olabildiğinde şekeriniz olmalı, şeker kazanmanın yolu ise, tüm pokemonları toplamaktan geçiyor.
  • Şeker kazanın: Şeker kazanmanın bir yöntemi, oyuncularınızı deneme maçlarına çıkarmaktır. Bir diğer yöntemi ise, düşük kazanımlı pokemonlar almaktır. Gördüğünüz her düşük puanlı pokemon ileride, size yüksek puanlarla geri dönecektir. Bu pokemonları transfer edeceksiniz ve 1 şeker kazanacaksınız. Her 12 şekerde de pokemonunuz evrimleşecek.
  • Lucky Egg: lucky egg size hızlı level atlamanın kapılarını açacak. Lucky Egg kullandıktan sonra, pokemonlarınızı evrimleştirerek her evrimleştirme için 1000 puan alabilirsiniz. Bu sırada da pokemon kazanmaya devam edin.
  • GYM Karşılaştırmaları: Bu müsabakalar da puan alıp, level atlamanın bir diğer yoludur. Bu karşılaşmalarda ne kadar çok yenerseniz, o kadar çok puan kazanırsınız. Ne kadar çok puan alırsanız, o kadar hızlı level atlarsınız.
  • Pokestop Ziyaret edin: Bu pokemon duraklarını ziyaret ederek alışveriş yapmanız da size puan kazandıracaktır.

Pokemon Go’da Kullanılması Sakıncalı Level Atlama Yöntemleri

Bu yöntemlerden kısaca bahsedelim fakat bu uygulamaların sistem tarafından hızlıca algılandığı ve cezalandırıldığını da baştan belirtelim. Pokemon Go’yu Bot ile oynamak, oturduğunuz yerden bile oyunu oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Bu sayede pokemonların yoğunlukta olduğu yerlere bir tıkla oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz. Fakat iyi kullanmadığınız takdrde, banlanma olasılığınız oldukça yüksek.

yer ayarlarını değiştirerek daha fazla pokemon kazanmak mümkün. Bu sayede, tüm dünyadaki pokestoplara gidebilirsiniz. Fakat bu iki yöntem de sistem tarafından çabucak algılanıyor. Bu yüzden oyunu bir daha oynamama tehlikesi ile karşılaşabilirsiniz. Kesinlikle yasal olmayan yollardan, oyunu oynamanızı tavsiye etmediğimizi belirtelim.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon GO 11 ülkede daha yayınlandı

Pokemon GO oyunu Ülkemiz hariç hemen hemen her ülkeye yayınlandı.

pokemon-go

Pokemon GO oyunu temmuz ayında ilk kez çıktığında büyük ilgi görmüştü.İlk çıktığında sadece 3 ülkede yayınlandığında bile hemen hemen tüm dünya APK dosyasını indirerek kullanmaya başlamıştı.Pokemon GO oyununun APK dosyasını yayınlayan APKMirror sitesinide bu sayede duymuştuk.Daha sonra başka ülkelerde yayınlanmaya başladı.Çok hızlı bir şekilde ülkelerin Apple Store ve playStore mağazalarına ulaşmıyor.Sunucularında dolayı yavaş yavaş tüm ülkelere oyunu açtığını söyleyen yapımcı şirket Niantic, 11 ülkeye daha açıldı.

Arnavutluk, Bosna Hersek, Kazakistan, Kırgızistan, Makao, Makedonya, Moğolistan, Sırbistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’da yayınlanmaya başladı.Türkiye’ye ise ne zaman geleceği belli değil.Fakat ülkemize neden gelmemesine kimse anlam veremiyor.

Kategoriler
Android Haberleri

Pokemon GO Android GPS Signal Not Found Hatası Çözümü

GPS Signal Not Found Hatası çok fazla çıkmıyor ama bu sorun ile karşılaşan olursa aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

gps signal not found hatası çözümü

Pokemon GO oyunu son sürat en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor.2-3 kez güncelleme alan Pokemon GO oyunu resmi olarak Türkiye’ye gelmedi.Fakat çıktığı ilk günden itibaren yurtdışı üzerinden APK dosyası indirerek oynayanların sayısı oldukça fazla.Bir ziyaretçimiz kullandığı telefonun işletim sistemi Android olduğu ve oyuna bağlanmak istediğinde ” GPS Signal Not Found ” hatası aldığını ve nasıl çözebileceğine dair destek istemiştir.

Pokemon GO oyunu oynamak için GPS’in açık olması gerekmektedir.Evde GPS’i açıp eğer oyuna bağlanırsanız bu hatayı alacaksınız.Bildiğiniz üzere kapalı alanda GPS çalışmamaktadır.Dışarıda ise bu hata ile karşılaşıyorsanız GPS’i açtıktan sonra Ayarlardan Yer /Konum ayarlarına girerek Yüksek Doğruluk seçeniğini seçmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon GO son güncelleme APK dosyası yayınlandı

Pokemon GO son güncelleme APK’si yayınlandı.

pokemon go güncelleme

Pokemon GO oyunu büyük bir heyecan ile oynanmaya devam ediyor.Oyunun yayınlandığı ilk versiyonunda bazı hatalar çıkmıştı.Birçok kişi ilk versiyonu olduğu için anlayış gösterdi ve beklemeye başladı.Gelen son güncelleme ile birçok sorunun düzeldiği belirtildi.Yayınlanan son versiyonuna yine APK sitelerinden ulaşabileceksiniz.Resmi olarak ülkemizde yayınlanmadığı için mecburen bu zahmete katlanmanız gerekmektedir.Fakat yakın zamanda ülkemizde resmi olarak oynanmaya başlayacağı belirtildi.Pokemon GO son güncellenmiş haline ulaşmak için aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki linki koplayıp internet tarayınızın adres satırına yapıştırıp tıklamanız yeterli olacaktır.Açılan sitede download sekmesinden Pokemon GO son versiyonu indirebilirsiniz.

Link: http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-31-0-release/pokemon-go-0-31-0-android-apk-download/#file

Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon GO İOS indir konuları boş çıkıyor

Pokemon GO oyununun Türkiye’ye gelmesi için heyecan zirvede.

pokemon go ios

Pokemon GO oyunu kısa süre içinde milyonlarca kişi tarafından büyük ilgi gördü.Sanal gerçeklik olarak iyi olduğu belirtilen bu oyun henüz Türkiye’ye gelmemesine rağmen APK dosyaları ile büyük bir indirme oranına sahip olduğunu söyleyebiliriz.Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları sadece yurtdışı internet sitelerinden apk dosyası indirerek oyunu oynayabiliyor.Fakat iPhone telefonların işletim sistemi İOS olduğu için bu kadar kolay olmuyor.Yurtdışından indirmek çok zahmetli olduğu için Pokemon GO oyunun Türkiye’ye gelmesi beklenecek.İnternette birçok yerde Pokemon GO İOS indir başlıkları altında yazılar bulunmaktadır.

Fakat bu sayfalarda sadece oyunu yurt dışından nasıl indireleceğini anlatılmaktadır.Türkiye’ye resmi olarak gelmediği için şu an için Apple Store’da bulunmamaktadır.Yani bu tarz konular malesef sizin beklentinizi karşılamıyacaktır.Mecburen resmi olarak Pokemon GO oyunun Türkiye’ye gelmesini beklemekten başka çareniz bulunmaktadır.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon GO’da karakter ismi (nick) nasıl değiştirilir?

Pokemon GO karakter ismi nasıl değiştirebilirim diye merak ediyorsanız bu yazımızın size faydası olacaktır.

pokemon go isim değiştirmek

Pokemon GO oyunu çok kısa bir süre içinde milyonlarca oyun severin akıllı telefonlarında yer aldı.Sokaklarda gezerken ellerinde telefon sağa sola bakıp pokemon yakalamak isteyenleri görebilirsiniz.Bir takipçimiz Pokemon GO oyununa ilk girişte çok saçma bir nick (isim) verdiğini ve bunu tekrardan nasıl değiştirebileceği konusunda bizden yardım istemiştir.Mevcut durum itibari ile bunu oyun içinde malesef yapamıyorsunuz.Fakat üretici şirketine destek maili gönderek değiştirme ihtimaliniz bulunuyor.Tahmini olarak bu süreç 15 günü bulabileceğide belirtilmektedir.

Pokemon GO nick nasıl değiştirilir?

– İlk olarak yapmanız gereken ” https://support.pokemongo.nianticlabs.com/hc/en-us/requests/new?ticket_form_id=319908 ” bu adrese giriş yapınız

– Daha sonra gerekli bilgileri doldurduktan sonra formu gönderiyorsunuz.

Tabi yapımcı şirket nianticlabs bu forma ne zaman cevap verir yada bu kadar yoğun bir çalışma arasında size nick değiştirmek için cevap verir mi bunu bilmiyoruz.Fakat bu işlemleri yapacağınıza tekrardan bir hesap oluşturup yeniden oyuna başlamanız daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Pokemon GO Our servers are humbled by your incredible response hatası çözümü nedir?

Pokemon GO hataları ve çözümleri konusunda elimizden geldiği kadar sizlere destek vermeye devam ediyoruz.

pokemon go hatası

Pokemon GO oyunu milyonlarca kişinin akıllı telefonunda yer aldı.Henüz resmi olarak 6 ülkede oynanmasına izin verilmesine rağmen APK dosyaları ve diğer indirme yöntemleri ile birçok ülkede oynanmaya devam ediyor.Pokemon Go oyunu ilk versiyonu olduğu için hatalar çıkmaya devam ediyor.Zamanla bu hatalar gelecek güncellemeler ile düzeltilecektir.Bİr ziyaretçimiz bize our servers are humbled by your incredible response hatasının ne olduğunu merak etmiştir.Bu sorun sizden kaynaklı olmadığını belirtelim.Yurtdışı oyun serverlarında yaşanan yoğunluktan dolayı size uyarı vermektedir.Bir süre sonra tekrardan oyuna girmeyi deneyiniz.

Pokemon GO oyunu kapasitesi şu an izin verilen ülkelere göre ayarladığı için aşırı girişlerden dolayı sorun yaşamaktadır.Bu oyunun diğer ülkelere verilmemesinin sebebi olarak ise oyun serverlarının gücü artırılmasından dolayı olduğu değerlendiriliyor.

Not:Pokemon GO hakkında yaşadığınız sorunları bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Kategoriler
Oyun Haberleri

Pokemon GO’da kaç tane Pokemon var?

Kaç çeşit Pokemon olduğunu merak ediyor musunuz?

pokemon go pokemon sayısı

Pokemon GO oyunu son zamanların en çok oynanan oyunları arasında yer almaktadır.Öyle ki sokaklarda gezerken Pokemon GO avlayanları görebilirsiniz.Birçok kişi Pokemon GO oyununda toplam kaç farklı Pokemon olduğunu merak etmektedir.

Teknoscrool.com olarak internette araştırdık fakat çok net bir bilgi bulamamıştık.Bugün teknolokulis’te yayınlanan bir haberde Yeni Zelanda’da bir kişi pokemon avlamak için işini bıraktığını ve 151 pokemon‘dan 90 tanesini yakaladığı haberi yapıldı.Buna göre baktığımızda resmi rakam olmayarak toplam 151 Pokemon olduğu gözükmektedir.

Bakalım bu kadar pokemon’u avlayabilecek çıkacak mı bunu zaman gösterecektir.İşin garibi ise Pokemon avlamak için kim işini bırakıp yollara düşebilir ki? Siz olsanız böyle bir çılgınlığa adım atarmıydınız?

[poll id=”20″]

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Zenfone modelleri için Pokemon GO APK dosyası indir

Pokemon GO konum bulunamadı (GPS hatası) nasıl çözülür ve Zenfone modellerinde Pokemon GO nasıl oynanır diye merak ediyorsanız işte bu soruların cevabı;

pokemon go konum hatası

Pokemon GO oyunu çok kısa zaman içinde milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başlandı.Sanal gerçeklik üzerine yapılan oyunlar arasında en çok tercih edilen Pokemon GO oyunu bildiğiniz üzere intel işlemcili telefonlarda oynanamıyordu.ASUS’un birçok modelinde intel işlemcisi bulunduğu için Pokemon GO oyunu oynanmıyordu.Bu durumdan dolayı sadece Türkiye’de değil tüm ülkelerde tepki yorumları gelmişti.

Sonradan yayınlanan bir APK dosyası ile intel işlemci telefonların ve tabletlerin bu sorunu giderildi.Bu haberi duyan kullanıcılar hemen bu apk dosyasını indirmeye başladı.Teknoscrool.com olarak bu apk dosyasını sizlerle paylaşmak istedik.

Ayrıca bu güncellenen APK dosyası ile birçok sorunların giderildiğide belirtiliyor.Özellikle konum bulunamadı hatalarıda çözüldüğü yazmaktadır.

Güncellenen APK dosyası indirmek için: http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-2-release/pokemon-go-0-29-2-android-apk-download/

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Pokemon GO Candy nasıl hızlı kazanılır?

Pokemon GO oyununun olmazsa olması kesinlikle Candy’lerdir.

pokemon go candy

Pokemon GO oyunu kısa bir süre içinde tüm ülkelerde büyük ilgi ile oynanmaktadır.Her ülkede kullanıma açılmasada Pokemon GO apk dosyası ile milyonlarca kişi oynamaya başladı bile diyebiliriz.Pokemon GO eğitmenleri pokemon avlamak için sokaklarda geziyor,alışveriş merkezlerinde ellerinde kameraları ile pokemon aramaktadır.Pokemon GO oyununda şüphesiz en önemli eşyalar arasında yer alan Candy’lerdir.

Nasıl Candy kazanılır?

Pokemon yakaladıktan sonra bunları güçlü hale getirmek için yada evrimleştirmek için Candy isimli şekerlere ihtiyaç duyacaksınız.Oyun içerisinde Candy kazanmak için birkaç yöntem bulunmaktadır.Bunlardan birincisi Pokestop’ları ziyaret etmektir.Tabi Pokestop’dan candy düşürme şansınız çok fazla yoktur.Candy için en popüler yöntemlerden bir tanesi ise birden fazla yakaladığınız pokemonları profesöre göndermek olacaktır.Her bulduğunuz pokemon karakterini yakalayın ve profesöre göndererek candy olarak karakterinizi güçlendirebilirsiniz.