Kategoriler
Android Haberleri

Android 6.0 Marshmallow Türkiye’ye ne zaman gelecek

android marshmallowAndroid 5.0 lollipop sürümü henüz yeni ülkemizde kullanılmaya başlandı.Fakat şimdiden yurt dışında  Marshmallow kullanılmaya başlanıyor.Nexus 5 ve Nexus 6 akıllı telefonlarında Android 6.0 Marshmallow sürümü kullanılıyor. Marshmallow sürümü ekim ayı ortalarında final sürümü yurt dışında dağıtılmaya başlanacak.

Android 6.0 Marshmallow Türkiye’ye ne zaman gelecek

Ekim ayında yurt dışında indirilmeye başlanacak olan Marshmallow güncellemesinin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair herhangi bir net tarih bulunmamaktadır.Zaten bu sürümü alabilecek telefonlar baya kısıtlı diyebiliriz.Örneğin samsung galaxy s5 dahil aşağı modeller alamıyacağı belirtiliyor.

Diğer telefonların ise bu güncellemeyi alması ilkbahar aylarını bulabilir.Bildiğiniz üzere Türkiye’ye bu tür güncellemeler geç gelmektedir.

Teknoscrool.com Özel

Kategoriler
Android Haberleri

Samsung’da hangi modeller Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alabilir

Samsung hangi modeller Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacak

Marshmallow android

Samsung android 5 sürümüne lollipop adı vermeşti. Şimdi ise Android 6.0 ‘dan itibaren başlayacak android güncellemelerinin adına Marshmallow adı verilecek.Marshmallow güncellemesi ne zaman çıkacak nasıl olacak v.s. bu konularda hiç bir detay bulunmamaktadır.Lollipop sürümü henüz tam anlamıyla performans sağlayamazken marshmallow güncellemesi ile belki bu sorunların hepsi düzelebilir.

İlerleyen günlerde daha net bilgiler geldikçe sizlere aktaracağız.

İnternette samsung’un Marshmallow güncellemesi alabilecek modeller açıklandığına dair resmi olmayan haberler çıkmaktadır.

Galaxy Note 5
• Galaxy S6 Edge+
• Galaxy S6 Edge
• Galaxy S6
• Galaxy S6 Duos
• Galaxy Note 4
• Galaxy Note 4 Duos
• Galaxy Tab A
• Galaxy Alpha

Listeye baktığınızda galaxy note  edge ve galaxy s5 modeli bulunmamaktadır. Yukarıda yazan bilgilere göre Marshmallow güncellemesi alacaklara kesin gözüyle bakmamak gerekmektedir.Bu modellerin sayısı ilerleyen günlerde artabilir.

Yorumlarınızı bekliyoruz.