Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG V10 İle LG G4 Arasındaki Farklar Neler?

LG V10 İle LG G4 Arasındaki farklar

4

LG Markası, akıllı telefon piyasasında farkını ortaya koyarken, bu sezon çıkardığı iki ” Amiral Gemiyle de ” ne kadar kaliteli olduğunu kanıtladı. LG V10 ve LG G4 Modelleri piyasada geniş bir yankı uyandırırken, aynı zamanda bu iki model arasında da teknik açıdan bazı farklar var. V10 ve G4 modelleri teknik kapasite ve performans açısından gerçekten iki farklı karakter. Kullanıcılar bu özelliklere bakarak, iki model arasında tercih yapmak istiyor. sizler için iki model arasındaki benzer ve değişik farkları bulduk.

LG V10 Modeli

– Silikon arka kasa ve paslanmaz çelik kapak tasarımı yer almakta. Tasarım açısından bu özellik gerçekten de sağlam durmakta

– 5.7 İnç ekrana sahip. LG G4 modeline oranla Ekran Pikseli biraz zayıf

– Snapdragon 808 İşlemcisi var

– 4GB RAM sayesinde telefon performans ve çalışma kapasitesi bakımından üst düzey

– 16 MP Arka kamera ve Çift 5 MP Ön kamerası var

– Parmak İzi Okuyucusu var

– 3.000 mAh kapasiteli yüksek verimlilik getiren pil

– 64 GB Dahili Depolama birimi

– MİCRO SD depolama yükseltme özelliği

– Android 5.1.1 Sürümü

LG G4 Özellikleri

– Deri arka kasası ve plastik kapağı bulunmakta

– Snapdragon 808 İşlemcisi

– 5.5 İnç Piksel kalitesi yüksek ekran özelliği

– 4GB RAM

– 64 GB Yükseltme özelliği

-16 MP Arka kamera 8 MP Ön kamerası

– MİCRO SD Kart

– Parmak İzi Okuyucu yok

– Android 5.1.1 Lollipop

LG G4 ile LG V10 modellerinin özellikleri bu şekilde. Ama, bazı özellikleri nedeniyle bir birinden ayrılıyorlar. o özelliklerden biri ” Telefon Tasarımı.” LG V10 modelinin Paslanmaz ve kırılmaz arka kapağı, LG G4 Modelinden daha üstün duruyor. Sağlamlık bakımından LG V10 modeli daha önde.

İşletim Sistemi ve Android Sürümü olarak aynılar. Yani, Android 5.1.1 Lollipop ve Snapdragon özellikleriyle beraber ,performans açısından da aynı özelliklere sahip iki telefon bulunmakta. Kameraları da Arka kamera olarak aynı. 16 MP kamera ve Çözünürlük kalitesi de hemen hemen bir. Ama ön kamera konusunda bir birlerinden ayrılıyorlar. LG V10 Modelimde ” Çift Kamera” özelliği yer alıyor. 5 MP olarak gözüküyor ama normalde Piksel farkı ve çekim kalitesi bakımından daha yukarı seviyde. LG G4 Modelinde de 8 MP ön kamera var. SELFİE çılgınları için düşünülerek hazırlanmış bir telefon özelliği.

Parmak İzi Okuyucusu bakımından da ayrılar. LG V10 modelinde Parmak izi okuyucu var ama LG G4 modelinde yok. Kullanıcılar neden? yok sorusunu burada soruyor. Ama LG V10 çıkış tarihi olarak daha sonra olduğu için, LG markası Akıllı telefon konusunda da çıtasını yükseltti. bu yüzden de LG V10 modelinde bu tarz bir yeni özellik bulunuyor.

İşletim sistemleri ve çalışma kapasiteleri olarak  da aynılar. 4GB RAM özellikleri de bu iki Amiral gemi için yeterli. daha yüksek tempoda çalışma ve daha yüksek uygulamalara kadar çalışma kapasitesi bu modelde yer almakta.

Kategoriler
Android Haberleri

LG G4 Wi-Fi Modem Olarak Nasıl Kullanılır

Android Telefonları Modem Olarak Kullanmak

g4-hotspot-baglamak

Akıllı Telefonlar özellik olarak teknoloji adına çok şey sunarken, aynı zamanda insanların hayatını kolaylaştıran bir takım yeniliklere de imza atıyor. Android Telefonları ” Modem” olarak kullanmak için, bir kaç küçük işlem yapmanız yeterli olacak. LG G4 Modelinde wi-fi olarak bu şekil kullanım yapmak isteyenlerin sayısı da çok fazla.

LG G4 Modem Olarak Kullanma

Elinizle telefonu yukarıdan aşağı doğru kaydırın. Oradan ” Ayarlar İkonuna” gelin. Burada yer alan ” İnternet ve Ağ ayarları İkonuna” geleceksiniz. Burada yer alan ” Wi-Fi Hostpot”  bizim işimize yarayacak kısım.  buna da tıklama yaparak, artık telefonunuzu açık bir Modem haline getirmiş olursunuz.

Peki herkes sizin açmış olduğunuz Modem yani Wi-fi üzerinden İnternete girebilir mi? hayır arkadaşlar. Hotspot üzerinde  yer alan Şifre işlemlerinden, kendinize özgü bir şifreleme yapın. bu sayede güvenliği de sağlamış olursun.

Kategoriler
Android Haberleri Bilim ve Teknoloji

LG G4 Kanada’da Satışa Sunuldu

LG G4 Kanada’da Satışa Sunuldu

LG G4

Life is Good sloganı ile teknoloji ürünleri üretimini sürdüren LG tarafından geliştirilen LG G4 modelinin kısa süre önce Kanada pazarında satışa sunulduğu, satışa sunulan bu modelin çeşitli ülkelerde de kısa süre sonra kademeli olarak pazara giriş yapacağı ifade edildi.

11 Haziran 2015 tarihinden itibaren satışa sunulan LG G4 modelinin 19 Haziran tarihi itibariyle satışa sunulduğu ve satış fiyatının Kanada’da 570$ olarak belirlendiği ifade edildi. Cihazın en büyük özelliği, LG firmasının 2015 yılı içerisinde amiral gemisi niteliği taşıyan modelinin olduğu değerlendirmeleri yapılırken 3 GB sistem belleği ve 32 GB dahili veri depolama alanı dikkatlerden kaçmıyor.

Cihazın 2560*1440 piksel ekran çözünürlüğü ve 5.5″ ekran büyüklüğüne sahip olarak kullanıcı karşısına çıktığı, Google Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile satışa sunulduğu belirtilirken cihazın ön yüzünde 8 MP kamerası, arka yüzünde ise 16 MP kamerası bulunduğu belirtiliyor.

64-bit mimari ile satışa sunulan cihazın Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 808’den güç aldığı belirtiliyor.