Bilim ve Teknoloji

LG V10 İle LG G4 Arasındaki Farklar Neler?

LG V10 İle LG G4 Arasındaki farklar

4

LG Markası, akıllı telefon piyasasında farkını ortaya koyarken, bu sezon çıkardığı iki ” Amiral Gemiyle de ” ne kadar kaliteli olduğunu kanıtladı. LG V10 ve LG G4 Modelleri piyasada geniş bir yankı uyandırırken, aynı zamanda bu iki model arasında da teknik açıdan bazı farklar var. V10 ve G4 modelleri teknik kapasite ve performans açısından gerçekten iki farklı karakter. Kullanıcılar bu özelliklere bakarak, iki model arasında tercih yapmak istiyor. sizler için iki model arasındaki benzer ve değişik farkları bulduk.

LG V10 Modeli

– Silikon arka kasa ve paslanmaz çelik kapak tasarımı yer almakta. Tasarım açısından bu özellik gerçekten de sağlam durmakta

– 5.7 İnç ekrana sahip. LG G4 modeline oranla Ekran Pikseli biraz zayıf

– Snapdragon 808 İşlemcisi var

– 4GB RAM sayesinde telefon performans ve çalışma kapasitesi bakımından üst düzey

– 16 MP Arka kamera ve Çift 5 MP Ön kamerası var

– Parmak İzi Okuyucusu var

– 3.000 mAh kapasiteli yüksek verimlilik getiren pil

– 64 GB Dahili Depolama birimi

– MİCRO SD depolama yükseltme özelliği

– Android 5.1.1 Sürümü

LG G4 Özellikleri

– Deri arka kasası ve plastik kapağı bulunmakta

– Snapdragon 808 İşlemcisi

– 5.5 İnç Piksel kalitesi yüksek ekran özelliği

– 4GB RAM

– 64 GB Yükseltme özelliği

-16 MP Arka kamera 8 MP Ön kamerası

– MİCRO SD Kart

– Parmak İzi Okuyucu yok

– Android 5.1.1 Lollipop

LG G4 ile LG V10 modellerinin özellikleri bu şekilde. Ama, bazı özellikleri nedeniyle bir birinden ayrılıyorlar. o özelliklerden biri ” Telefon Tasarımı.” LG V10 modelinin Paslanmaz ve kırılmaz arka kapağı, LG G4 Modelinden daha üstün duruyor. Sağlamlık bakımından LG V10 modeli daha önde.

İşletim Sistemi ve Android Sürümü olarak aynılar. Yani, Android 5.1.1 Lollipop ve Snapdragon özellikleriyle beraber ,performans açısından da aynı özelliklere sahip iki telefon bulunmakta. Kameraları da Arka kamera olarak aynı. 16 MP kamera ve Çözünürlük kalitesi de hemen hemen bir. Ama ön kamera konusunda bir birlerinden ayrılıyorlar. LG V10 Modelimde ” Çift Kamera” özelliği yer alıyor. 5 MP olarak gözüküyor ama normalde Piksel farkı ve çekim kalitesi bakımından daha yukarı seviyde. LG G4 Modelinde de 8 MP ön kamera var. SELFİE çılgınları için düşünülerek hazırlanmış bir telefon özelliği.

Parmak İzi Okuyucusu bakımından da ayrılar. LG V10 modelinde Parmak izi okuyucu var ama LG G4 modelinde yok. Kullanıcılar neden? yok sorusunu burada soruyor. Ama LG V10 çıkış tarihi olarak daha sonra olduğu için, LG markası Akıllı telefon konusunda da çıtasını yükseltti. bu yüzden de LG V10 modelinde bu tarz bir yeni özellik bulunuyor.

İşletim sistemleri ve çalışma kapasiteleri olarak  da aynılar. 4GB RAM özellikleri de bu iki Amiral gemi için yeterli. daha yüksek tempoda çalışma ve daha yüksek uygulamalara kadar çalışma kapasitesi bu modelde yer almakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu