Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Instagram hesap kapatma (Telefondan hesap silme)

Instagram hesap kapatma nasıl yapılır konusunda basit ve kısa bir yazı arıyorsanız buraya. Ayrıca telefondan Instagram hesap kapatma nasıl konusunda da sizleri bilgilendirmek istedik.

Telefondan Instagram silme ile kalıcı olarak Instagram hesap silme arasında herhangi bir farklılık bulunmadığını söylemek istedik. Instagram hesap kapatma işlemini bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan da yapabilirsiniz. Zaten günümüzde artık bilgisayar kullanım oranı oldukça düştü. Bilgisayarda bile oyun oynamayı tercih etmiyorken artık herşeyimizi akıllı telefonlardan hallediyor olduk. Neyse konuyu uzatmadan Instagram hesap kapatma nasıl yapılır konusunda geçelim.

INSTAGRAM HESAP KAPATMA

  • İlk olarak Instagram hesap silme linkine tıklayınız. (Eğer oturumunuz açık değilse sizden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi isteyecektir.)
  • Oturumunuzu açtıktan sonra karşınıza Hesabınız neden siliyorsun sorusu ekranı gelecektir. Kısa yoldan hiç uğraşmamak için “Başka bir şey” seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Seçme işleminden sonra sizden tekrardan Instagram şifrenizi girmenizi isteyecektir.
  • Instagram silme ekranında size şu uyarı verilmektedir. Dikkatli olarak okumanızı isteriz. Bazı kişiler Instagram hesap kapatma işleminden sonra tekrardan aynı kullanıcı adı ile hesap açabileceğini düşünmektedir. Uyarı şu şekilde “Aşağıdaki düğmeye bastığında, fotoğrafların, yorumların, beğenmelerin, arkadaşlıkların ve diğer tüm verilerin kalıcı olarak kaldırılacak ve bir daha kurtarılamayacaktır. Gelecekte başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirsen, tekrar aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsın.
  • Kırmızı renkli olan butona basınız. (Hesabımı kalıcı olarak sil)

Artık bu işlemlerden sonra Instagram hesabınız kaldırdıldı ve aşağıdaki resmi göreceksiniz. Instagram sizin için üzülüyor. Bakalım siz üzülecek misiniz?

Telefondan Instagram hesabımı silme

Telefondan Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yukarıdaki anlattığımız bütün işlemlerin aynısını yapmanız yeterli olacaktır. İnternette gördüğümüz kadarıyla bir sinirle yada bir hışımla Instagram hesabını kapatanlar bir süre sonra pişman olduklarını görüyoruz. Sizde düşünmeden böyle bir hesap kaldırma yapıyorsanız size olan önerimiz Instagram hesabı dondurma ve tekrardan hesabı aktif etme yazımızı okuyabilirsiniz. İlk olarak hesabınızı dondurun. Belli bir süre sonra hesabınızı tekrar aktif edebilir yada komple silebilirsiniz.

Sormak istediğiniz herhangi bir konu olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

İnstagram hesabı tamamen kalıcı silme

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu olan İnstagram, hergeçen gün kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor.

Tabi bu uygulamayı aktif kullananların yanında kaldırmak isteyenlerde olabilir.İnstagram hesabı kalıcı olarak nasıl silinir konusunda bir yazı yazmak istedik.

instagram hesabınızı tamamen silmeden önce iyi düşünmenizi isteriz.Neden derseniz bir daha tekrar kayıt olsanız bile bilgilerini tamamen silinecektir.Eğer sadece bir süre kapatmayı düşünüyorsanız geçiçi dondurma işlemi uygulayabilirsiniz.

İlk olarak İnstagram hesabını tamamen silmek için İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra İnstagram hesabımı sil sekmesine tıklayınız.Tıklamadan sonra karşınıza şu metin çıkacaktır.

Merhaba

Hesabını silmek istediğini duyduğumuz için üzgünüz.

Hizmet Koşullarımızdaki değişiklikler hakkında endişeliysen, insanların bize sorduğu konulardan bazılarına açıklık getirdik.

Sadece ara vermek istiyorsan, bunun yerine istediğin zaman Instagram hesabını geçici olarak kapatabilirsin.

Hesabını neden siliyorsun diye seçeneklerden istediğinizi seçebilirsiniz.Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna bastığınızda artık İnstagram hesabınız tamamen silinmiş demektir.

Genellikle İnstagram hesabını silenler aynı kullanıcı adı ile tekrardan hesap açabilir miyim diye sormaktadır.Malesef silinen kullanıcı hesabı ile tekrardan kayıt olamazsınız.

Eğer instagram’a kızıp tamamen kapatma yerine bir süre hesabı dondurmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.Genellikle birçok kişi hesabı komple silip tekrardan aynı kullanıcı adı ile açmak için siliyor fakat daha sonra bu işin olmadığını anlayınca iş işten geçmiş oluyor.

Instagram hesabı geçici olarak nasıl durdurulur?