Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG G3 ile GM 5 Plus modeli arasındaki farklar neler?

LG G3’mü yoksa GM 5 Plus’mı?

lg g3 ile gm 5 plus farkları

General Mobile’ın yeni amiral gemisi modeli GM 5 Plus tanıtıldıktan sonra bu telefonu almak isteyenler LG G3 ile arasındaki farkları merak etmektedir.Fiyat olarak aynı olan iki model arasındaki farkları teknoscrool.com olarak yazmak istedik.

İlk olarak İki telefonun ekran boyutları 5.5 inç, arka kameraları 13 megapiksel, dahili depolama hafızası’da 32 GB’tır.LG G3 modeli 2.45 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli işlemcisi bulunurken,GM 5 Plus modeli ise 1.5 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcisi bulunmaktadır.Her iki modelde 3 GB RAM olduğu için gayet başarılı bir performanslara sahiptir.LG G3 modeli 2160p Ultra HD 4K video kaydı yapabirken GM 5 Plus Full HD kayıt yapmaktadır.LG G3’ün 3000 mAh‘lık bataryası yer alırken GM 5 Plus’ta ise 3100 mAh‘lık bir batarya yer almaktadır.G3 ekran çözünürlüğü olarak 538 PPI Piksel yoğunluğuna sahiptir.GM 5 Plus ise 401 PPI Piksel yoğunluğuna sahiptir.LG G3 değiştirebilir bataryaya sahiptir.GM 5 Plus modelinde ise malesef değiştirebilir bir batarya özelliği bulunmuyor.LG G3’ün selfie kamerası 2.1 megapiksel iken GM 5 plus modelinde tam 13 megapiksellik bir özçekim kamerası bulunmaktadır.LG G3 işletim sistemi olarak Android Lollipop sürümü bulunmaktadır.GM 5 plus modeli ise Android’in son sürümü olan Marshmallow ile gelmektedir.LG G3’te marshmallow güncellemesi alacak modeller arasında yer alıyor fakat ne zaman alacağına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

İki telefonun performans olarak hemen hemen aynı özelliklere sahiptir.Fakat GM 5 Plus modeli yeni olduğu için teknolojisi daha yeni ve kamera özellikleri olarak ağır basmaktadır.Tabi LG kalitesi ile karşılaştırma konusu ise kullanıcılara kalmış bir seçimdir.Şunu belirtmek isteriz.GM 5 Plus modeli 4.5G’de kategori 7 sınıfı desteklemektedir.Saniyede 300 Mbps indirme hızına ulaşmaktadır.LG G3 ise kategori 4 sınıfına girmektedir.

LG G3 modeli ve GM 5 Plus modeli 999 TL’lik fiyatla satılmaktadır.

Teknoscrool.com olarak başlıca özellikleri tablo ile göstermek istedik..

lg g3 ile gm 5 plus farklar tablo ile

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

General Mobile 4G zil sesi nasıl ayarlanır?

General Mobile 4G zil sesi nasıl ayarlanır?

general mobile 4g müzik nasıl ayarlanır

General Mobile 4G telefonu hem donanımı hemde tasarımı ile büyük ilgi gördü.Bu telefon donanım olarak çok güçlü ve bir çok oyunu oynarken size sorun yaşatmamaktadır.Fakat bu modelin bazı dez avantajları bulunmaktadır.Bir ziyaretçimiz General Mobile 4G telefonunda zil sesini nasıl değiştireceğini sormuştur.

Bu modelde direk olarak zil sesini değiştiremiyorsunuz. Google Play store’dan ES dosya yöneticisini indiriyoruz. Uygulamaya girip ana sayfadan müziği seçiniz. Zil sesi yapmak istediğimiz müziği seçiyoruz ve sağ ust köşedeki 3 noktaya tıklayalım.Oradaki zil sesi yap seçeneğine tıklıyoruz 3 seçenek çıkıyor. “Zil sesi-Alarm sesi-Bildirim sesi” Yapmak istediğinizi seçiyorsunuz.

Kategoriler
Android Haberleri

General Mobile Discovery DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir

general

General mobile discovery telefonunuzla yasaklı olan sitelere girmek için dns ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Cihazınızdan hızlı şekilde dns ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

İlk olarak Ayarlar-Kablosuz Ağ Ayarları kısmına gidin. Ardından wi-fi ağlarına tıklayın ve wi-fi listesinin gelmesini bekleyin. Liste geldikten sonra bağlanmak istediğiniz ağın üstüne gelerek basılı şekilde tutun.

Buradan Adı değiştir kısmına ve ardından da Gelişmiş Seçenekler kısmına dokunun. IP ayarlarını;

DNS 1 ayarlarını: 8.8.8.8 DNS 2 ayarlarını ise: 8.8.8.4 olarak ayarlayın. Değiştirdikten sonra Kaydet kısmına basın ve işlemi tamamlayın. Yukarıda yapmış olduğunuz işlemi; Elite 2, GM, Discovery Elite ve Air modellerinde uygulayabilirsiniz.