Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Samsung kalan şarj süresini gösterme

Samsung Galaxy S7 Edge modelinde kalan şarj süresine bakabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yeni nesil akıllı telefonlarda hızlı şarj teknolojisi olduğu için genel olarak 80 dakika içerisinde % 100 şarja ulaşabilmektedir. Kalan şarj süresini öğrenmek genel olarak bir yere gidecek yada şarj süresinin dolacağı süreye göre hareket edecekler için güzel bir özellik diyebiliriz.

Şarj işlemi esnasında Ana ekranı açın ve Uygulamalar → Ayarlar → Pil üzerine dokunun. Bu bölümde kalan şarj süresini görebileceksiniz. Zaten genel olarak artık Android işletim sistemi son sürüme sahip akıllı telefonlarda telefonu şarja taktığınızda otomatik olarak ana ekranda kalan şarj süreleri gösterilmektedir.

Pil tüketimini azaltma

Cihazınız pil gücünü muhafaza etmenize yardım edecek çeşitli seçenekler sunar.
• Smart Manager’ı kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak uyku moduna geçirin.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• E-posta gibi senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu
devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S7 şarj ne kadar gidiyor?

Galaxy S7 şarj süresi nasıl?

galaxy s7 şarjı ne kadar gidiyor

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Türkiye lansmanı yapıldı.Samsung’un son amiral gemisi modelinin hem tasarım olarak hem donanım olarak çok iyi bir telefon olduğu söyleyebiliriz.Galaxy S7’nin şarj süresinin nasıl olacağı konusunda beklentiler yüksek olarak bekleniyor.İnternette yayınlanan bir haberde Galaxy S7’nin şarjı beklendiği gibi uzun süre gitmediği yönünde.

Galaxy S7’nin şarj etmeden 2 gün gideceği yönünde haberler varmış.Teknoscrool.com olarak böyle bir haber hiç görmedik.Akıllı telefonlarda teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin malesef şarj konusunda büyük bir adım atılamıyor.Galaxy S7’nin bataryası çok kötü şeklinde başlıklar atılıyor fakat sonuç olarak hiç kimse Galaxy S7’nin 2 gün şarj süresine ulaşmayacağını, ayrıca hiç bir akıllı telefonun 2 gün şarj süresi çıkarabileceğine inanmıyor.

Galaxy S7 şarj süresi aktif kullanım ile 7 saat gittiği belirtilmektedir.Türkiye’de satışa başlandıktan sonra Galaxy S7 kullananlardan şarj süreleri hakkında yorumlar bekleyeceğiz.