Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Note 5’te yanlış S-Pen takıldı

Birçok Note 5 kullanıcısı telefona henüz alışamadığı için S Pen’ i yanlış bir şekilde takabiliyor ve nasıl çıkaracağı konusunda endişe edebiliyorlar bu yazıda Note 5te Ters Takılan S Pen Nasıl Çıkarılır onun cevabını paylaşacağız.

Note 5’te S Pen Neden Sorun Çıkarır?

Samsung Galaxy Note 5’te diğer Note serilerinde olduğu gibi S Pen özelliği barındırıyor. Bu özellikle kullanıcılar yazı yazabiliyor, not alabiliyor ve birçok hızlı işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Fakat bu özelliğe henüz alışamamış kullanıcılar bazen S Pen’i kalem soketine ters yerleştirebiliyorlar. S Pen tamamen sokete yerleşemediği için ses çıkarıp takılıyor. Ve kullanıcılar bu aşamada bir şeylerin ters gittiğini fark ediyorlar. Peki, o zaman Note 5’te ters takılan S Pen nasıl çıkarılır ona bakalım.

Ters Takılan S Pen Çıkarılmaya Çalışılsa Zarar Görür mü?

Telefonunuza S Pen’i hatalı taktığınızı düşünüyorsanız S Pen’i ileri ya da geri zorlamayın. Bu şekilde yaparsanız telefonunuzun soket kısmı arızalanabilir ve sensör arızası oluşabilir. Kalınlıktan dolayı sıkışan S Pen hareket ettirilmeden telefon düz bir zemine bırakılmalıdır.

Ters Takılan S Pen’i Yerinden Çıkarma Yolu

Lazım olan malzemeler temin edildikten sonra kapalı ve toz olmayan bir ortamda telefona özel bir tornavidayla telefonun arka kapağını açın ve çıkan aparatları kaybolmaması için bir kapta biriktirin. Telefonun sağ alt tarafında yer alan soket ile S Pen yuvası sol tarafta kalacak şekilde çevirin. S Pen’in durumuna göre 4 ile 8 cm uzunluğunda 2 ile 3 cm genişliğinde sokete doğru en ince olacak şekilde bir kağıt parçası kesin ve kağıdı S Pen’in etrafına sararak yuvadan yavaş bir şekilde içeri itin.

Kağıdın içeriye doğru itildiği sırada telefonunuz kapalı olmasına özen gösterin. Kağıt içeriye girdiğinde S Pen’in klipsine ulaşınca yaklaşık 1 cm daha içeriye doğru itin. Bu işlemden sonra tırnaktan kurtulup serbest kalan S Pen’in dış kısmında kalan kağıt kesilerek yavaşça çekin. İç kısımda kalan kağıt parçası S Pen çıktığı için kolay bir şekilde çekilebilir. Bu işlemleri sırası ile anlatılan şekilde yapmanız halinde S Pen kolaylıkla çıkacak ve bir problem olmayacaktır eğer yapamadıysanız aşamaları baştan dikkatli bir şekilde tekrarlayınız. Böylelikle Note 5’te ters takılan S Pen nasıl çıkarılır sorununuzu çözmüş olursunuz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 5 kalemi (S PEN) geç algılama sorunu ve çözümü

Galaxy Note 5 kalemi (S PEN) geç algılııyor

galaxy note 5 s pen sorunu

Samsung Galaxy Note 5 modeli bir çok kullanıcı tarafından çok beğenildi.Büyük ilgi gören bu modelde bazı problemlerin çıktığı belirtiliyor.Bir ziyaretçimiz Galaxy note 5 modelinde Kalem (S Pen)’i kullanmak istediğinde telefonun geç algıladığını belirtmiştir ve bu soruna nasıl bir çözüm bulacağını araştırmaktadır.İnternette yaptığımız araştırmada bu sorun çok fazla kişide gözükmediğini görmekteyiz.

Genellikle bu sorunu ilk olarak halletmek için telefonun güç tasarruf modunun kapatılmasını ve cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesinden bahsetmiştir.Fakat bir çok kişi bu çözüm yöntemlerini denemesine rağmen herhangi bir sonuç alamadığın ve garanti kapsamında telefonu servise verdiklerini belirtmişlerdir.

Siz değerli ziyaretçilerimizden bu sorun ile karşılaşan varsa ve bulduğu çözüm yöntemini bize yorum yazarak ulaştırırsa bu sorun ile karşılaşan diğer kullanıcılara yol göstermiş olacaktır.

Kategoriler
Android Haberleri

Galaxy Note 5 Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5 Bomba Gibi Geliyor 

note5

Galaxy Note 5 bu sefer daha çok gelişmiş özellikleriyle beraber sınırları zorluyor. Geniş ekranı, Gelişmiş Ara yüzü, Sistem donanımları ve bir birinden eğlenceli özellikleriyle yeni bir Note serisi karşınızda.

Özellikleri

5.7 İnç ekranıyla Tableti andıran ve aratmayan bir model. bu sefer ekran Piksel özellikleri sayesinde çok daha gelişmiş bir donanıma sahip. Gorilla Glass 4 özelliği ön ve arka kapaklar da kullanılmış. telefonun yüzey kısmı gerçekten muazzam bir kalite ve daha iyi özelliklerle kaplanmış.

4 GB RAM özelliği telefonu uçuran özellik arasında. bu RAM farkını diğer markalarda bulmak imkansız gibi. 32 ve 64 GB iki farklı modelle satışa çıkıyor. bu sayede kullanıcıların tercihine göre değişiklik gösteren bir model olacak. Ayrıca Modelin kalemi de bu sefer daha görsel ve elle tutuş bakımından çok daha rahat.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 5 Kılıfları

Galaxy Note 5 kılıfları

note 5 kılıfları

Galaxy Note 5 için teknoloji tutkunları sabırsızlıkla tanıtılmasını beklemektedir. Note 5 ‘in tanıtılma tarihi ise 12 Ağustos 2015 günü olarak bekleniyor.

Galaxy Note 5 özellikleri daha resmi olarak belli olmadan note 5 kılıfları internette tanıtıldı. Tabi bu note 5 kılıfları ne kadar gerçek olup olmadığı ise ilerleyen zamanlarda belli olacaktır.

Galaxy Note 5 özellikleri nasıl olabilir

5.9 İnçlik bi Super AMOLED ekran, 4K çözünürlüğe sahip bir ekran,128 GB ve 256 GB’lık hafıza depolaması,20 megapiksellik arka kamera ve 8 megapiksellik ön kamerası ve son olarak 16 çekirdekli bir işlemcisi ile on numara 5 yıldız bir galayx note 5 olabilir

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy Note 5 kaç RAM olacak

Samsung galaxy note 5 kaç RAM

note 5 kaç ram

Samsung akıllı telefon modellerine bir yenisini daha katmak istiyor. Galaxy note serilerinin sonuncusu galaxy note 5 tahmini olarak Ağustos ay başında yada Eylül ayı içerisinde tanıtıması bekleniyor. Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy Note 5 bir süredir gündemdeki yerini koruyor. Eylül ayında tanıtılacağı düşünülen Galaxy Note 5’in sonrasında ise tanıtım tarihinin erkene alındığı iddia edilmişti. Bu konuda hala resmi bir açıklama olmadığı için teknoloji tutkunları malesef kararsız kalmaktadır.

Resmi olarak galaxy note 5 özellikleri tanıtılmadı fakat internette dedikodular her geçen gün artmaya devam ediyor.Note 5 son olarak 4 GB LP-DDR4 RAM yer alacağına kesin gözüyle bakılmaktadır.

Diğer beklenen özelliklere baktığımızda ise 5.7-inçlik bir  Super AMOLED QHD ekran, 8 çekirdekli işlemci, S Pen ve kablosuz şarj desteği gibi özelliklerin olması bekleniyor.

Kategoriler
Android Haberleri

Galaxy Note 5 Modeli Erken Tanıtılacak

Galaxy Note 5 Modeli Erken Tanıtılacak

Galaxy Note 5

Galaxy Note 5 modeli erken tanıtılacakGüney Koreli teknoloji ürünleri üreticisi Samsung tarafından Apple ile girişilen rekabet nedeni ile Note 5 modelinin kısa süre sonra tanıtımının gerçekleştirileceği değerlendirmesi gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen IFA etkinliği kapsamında Note 5’e ilişkin bilgiler verilirken Haziran ayı ortalarında yeni modelin piyasaya sürüleceği değerlendirmesi yapılırken cihaza ait çeşitli teknik özelliklerle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Note 5 modelinin 5.89″ ekran büyüklüğü ile kullanıcı karşısına çıkacağı ifade edilirken Apple tarafından piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 6S Plus modeli ile rekabet yaratacağı değerlendirmeleri yapılıyor.