Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo kısa sürede 10 milyon kez indirildi

Google Allo uygulaması ne kadar popüler olduğunu kısa zaman içinde kanıtladı.

google-allo-

Kısa bir süre önce yayınlanan Google Allo uygulaması Google Play Store’da en çok indirilenler arasında yer alıyor.Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında Allo, kısa bir süre içinde 10 milyon indirme rakamına ulaştı.Google Play Store’da Allo uygulamasının yorumlarına baktığımızda genel olarak herkesin isteği, Allo ile Duo uygulamalarının birleşme mesajlarıdır.Tabi Google Allo uygulamasının bu kadar popüler olmasının altında hızlı ve sorunsuz bir alt yapısı olmasıdır.

Allo uygulaması sadece anlık mesajlarşma olarak değil, farklı eğlenceli özellikleri ile fark yaratıyor.Çektiğiniz fotoğraflara farklı desenler ve çizimler yaparak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo kısa sürede 5 milyon rakamını geçti

Google Allo uygulama play store’da kısa sürede 5 milyon kez indirme rakamını geçti.

google-allo

Google Allo uygulaması geçtiğimiz günlerde Türkiye’de hizmete sunuldu.Bu uygulama akıllı hızlı mesajlaşma uygulaması olarak hizmete girdi.İlk çıktığında WhatsApp’a rakip olarak gösterilen uygulamanın nasıl bir dayanıklılık göstereceği ise ilerleyen zamanlarda belli olacaktır.Google Allo uygulaması Android işletim sistemli telefon sahipleri bu uygulamayı denemek için Google Play Store’dan indirdi.Allo uygulaması 5 milyon indirme rakamına kısa sürede ulaştı.Tabi bu indirme sayısı ilerleyen günlerde bir yavaşlamaya olacaktır.

Tabi bu yavaşlama durma derecesinde mi yoksa normal ilerleme derecesinde olup olmayacağı önümüzdeki aylarda netleşecektir.Anlık mesajlaşma uygulamasını kullananlar yeni çıktığı için uygulamayı deniyor.Mevcut kullandığı uygulamadan bir eksiğini gördükten sonra ise hemen dönüş yapabiliyor.Google Allo’nun bu yapabilmesi için diğer uygulamalara göre farklı yönlerinin olması gerekiyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo profil resmi değiştirme

Google Allo uygulamasında profil resmini nasıl değiştirebilirim diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

google-allo-profil-resmi

Google geçtiğimiz günlerde Allo uygulamasını hizmete sundu.Hatta çıkmadan önce WhatsApp’a rakip olarak gösterildi.Google Allo uygulaması anlık olarak mesajlaşma,dosya aktarımı gibi birçok işlemi yapabilmektesiniz.Allo uygulaması oldukça sade bir arayüze sahip ve kullanımı çok rahat olduğunu söyleyebiliriz.Bir ziyaretçimiz bizden Google Allo profil resmi değiştirmek istediğini ve nasıl yapabileceği konusunda yardım istemiştir.

Profil resminizi değiştirmek istiyorsanız ilk olarak Google allo uygulamasını başlatınız.Daha sonra sağ üst kısımdaki seçenekler simgesine basınız.Profil‘e bastıktan sonra profil resminin üzerindeki kalem (değiştir) simgesine dokunun.Profil düzenleme açıldığında kamera ikonuna tıkladıktan sonra Kameranızı kullanarak Yeni bir fotoğraf çekin ya da albümlerden kaydetmek istediğiniz resmi seçiniz.

Not:Herhangi bir sorun yada isteğiniz olursa bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo kullanıma sunuldu diyorlar ama öyle birşey yok

Google Allo ne durumda?

google-allo-henuz-cikmadi

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo’nun kısa süre içinde yayınlanması bekleniyor.Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alacak Allo, farklı özellikleri ile piyasadaki yerini almaya hazırlanırken birçok haber sitesi ve teknoloji sitesi Google’ın Allo uygulamasını kullanıma sundu diye açıklama yaptı.Teknoscrool.com olarak Google PlayStore sayfasından baktığımızda henüz kullanıma sunulmadığını görüyoruz.Ön kayıt yaptırarak uygulama kullanıma sunulduğu anda siz haber vermesi için kaydınızı tek tuşla oluşturabiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası Allo uygulaması henüz Türkiye’de resmi olarak kullanıma sunulmadı fakat APK dosyası ile kullanmaya başlayabilirsiniz.Fakat her uygulamada olduğu gibi bu uygulamanında APK’sini önermiyoruz.

Gelişmeler oldukça sizi bilgilendireceğiz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Google Allo indir (Anlık mesajlaşma)

Google Allo uygulaması çok yakında hizmete giriyor.

google-allo-indir

Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında şüphesiz anlık mesajlaşma uygulamaları gelmektedir.Google,anlık mesajlaşma uygulaması olarak Google Allo uygulamasını Türkiye’de bugün hizmete sunmayı hedefliyor.Google Allo uygulaması WhatsApp gibi rehberinizdeki kişiler ile anlık olarak sohbet etmenize yaramaktadır.Tabi sadece sohbet amaçlı özelliği bulunmuyor.Google Allo uygulaması için Google asistan özelliğii sayesinde tek kelime yazmadan yanıt verebiliyor.Göndereceğeniz fotoğrafların üzerine çizim yaparak farklılık yaratacağını söyleyebiliriz.

Not: Teknoscrool.com olarak Google PlayStore Türkiye sayfasına girdiğimizde Google Allo uygulamasının henüz hazır olmadığını, kayıt olarak uygulamanın yayınlandığı anda size anlık haber vermesini istiyorsanız ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Not1: Eğer beklemek istemiyorsanız APK dosyası üzerinden indirebilirsiniz.Fakat biz apk dosyasını önermiyoruz.En sağlıklı ve temiz olaranı playstore’dan indirmektir.

Google Allo uygulamasını indirmek için PlayStore’a uygulamanın adını yazarak ulaşabilirsiniz.Eğer aşağıdaki linke tıklarsanız otomatik olarak google play store sayfasında indirebilirsiniz.

Google Allo indir