Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telefondan bilgisayara fotoğraflar nasıl atılır?

Akıllı telefonlarımızda en çok yer kaplayan dosyalar kesinlikle video ve fotoğraflarımızdır. Bir süre sonra artık yer kalmayınca mecburen fotoğrafları silmemiz gerekiyor. Silme işlemi manevi olarak zor olduğu için telefondaki fotoğrafları bilgisayara nasıl aktarırım diye sorular gelmektedir.

Telefondaki fotoğrafları PC’ye atmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Biz size en popüler 2 farklı yöntemi size anlatmak istiyoruz.

1.Yöntem: Bu yöntem için şarj cihazınızın USB kablosunu çıkartıp bilgisayarınıza takmanız gerekmektedir. Daha sonra PC’den Bilgisayarım klasörüne girdiğinizde telefonunuzu göreceksiniz. Bu bölümden DcIM klasörü altında olan fotoğrafları kopyalamanız yeterli olacaktır. Fakat genel olarak USB kablonuzu taktığınızda birçok kişi sadece telefonunun şarj olduğunu söylemektedir. Bunun için en güvenilir ve en basit olanı kesinlikle ikinci yöntemdir.

2.Yöntem: Bu yöntem için ekstrada 3. parti uygulaması yüklemeniz gerekmektedir. Google Play Store yada App Store’a girdiğinizde ” Airmore ” uygulamasını indiriniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın internet tarayıcısından web.airmore.com adresine giriş yapınız.

Uygulamayı çalıştırıp barkod okuyucu ile telefonu PC ile eşleştirdikten sonra aşağıdaki gibi ekran görüntüsüne ulaşacaksınız.

Kırmızı kare işareti ile gösterilen “Resim” bölümüne girdiğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı göreceksiniz. Siz ” hepsini seç ” işaretleyip dışa aktar demeniz yeterli olacaktır.

Sormak istediğiniz soru olursa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telefondan bilgisayara fotoğraf aktarma (2 basit yöntem)

Rahman isimli bir takipçimiz akıllı telefonundaki fotoğrafları bilgisayarına nasıl aktarabileceği konusunda destek istemiştir.

Akıllı telefonların çözünürlükleri yüksek olduğu için dahili depolama hafızaları ve microSD kartlar çok çabuk dolmaktadır.Teknoscrool olarak sizlere en basit iki yöntemi anlatmak istiyoruz.

İlk olarak telefonunuzun şarj aletini bilgisayarınıza bağlayarak aktarma yapabilirsiniz.Şarj kablonuzu bilgisayara taktığınızda telefon size ne işlem yapmak istediğinizi soracaktır.Dosya ve fotoğraf depolama olarak seçtiğinizde bilgisayarınız otomatik olarak telefonunuzu depolama cihazı olarak tanıyacaktır.Bu işlem tamanlandıktan sonra Bilgisayarıma giriş yaptığınızda telefonunuz göreceksiniz.Pictures yada videolar bölümünden istediğinizi kopyalayabilirsiniz.Bu yöntem en sade ve güzel olanıdır.Diğer yöntem ise daha farklıdır.

Google PlayStore’a girip telefonunuza AirMore uygulamasını indiriniz.İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızın internet tarayıcısından web.airmore.com adresine bağlanınız.Sayfa açıldıktan sonra uygulamayı çalıştırın ve bilgisayar ekranındaki kare kodu eşleştiriniz.Bu işlem tamamlandığınızda artık bilgisayarınızda telefonunuzu istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.Dosya aktarımı,gönderimi,mesaj gönderme v.s v.s. bütün işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

USB kablo olmadan telefonu bilgisayara bağlama (GM,Samsung,LG,Huawei)

USB kablo olmadan General mobile,Samsung,Huawei,HTC,LG v.s. Android işletim sistemini kullanan bütün akıllı telefonları bilgisayara nasıl bağlayacağınız konusunda sizlere güzel bir yazı hazırlamak istedik.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonları bilgisayara kablosuz olarak bağlamak istiyorsanız sizlere güzel bir yazı hazırlamak istedik.Telefonu her seferinde USB kablosu ile bilgisayara bağlamak çoğu kişiye zulüm gelmektedir.Yerinizden kalkıp kabloyu bulup telefona ve bilgisayara takma işlemlerine üşeniyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz.Wİ-Fİ üzerinden bağlantı kurmak için birçok uygulama mevcuttur.Fakat birçoğu malesef ücretsiz sürümlerinde sınırlı özellikler kullandırmaktadır.AirMore uygulaması ise birçok özelliğini ve araçları ile sizlere güzel bir deneyim sunmaktadır.

Bu uygulamayı kullanmak için bilgisayarınız ve akıllı telefonunuz aynı Wi-Fİ ağına bağlı olması gerekmektedir.

İlk olarak yapmanız gereken Google PlayStore’a girip “AirMore” uygulamasını indirmenizdir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “http://web.airmore.com/” adresine giriş yapınız.Karşınıza bir QR kodu çıkacaktır.

Telefona yüklenen AirMore uygulamasını çalıştırın ve Start seçeneğine basınız.

Ekranda bir QR kod okuyucu açılacak ve bilgisayardaki QR kodunu okutun.Anında telefonunuzda bulunan bütün detayları bilgisayar ekranında görebileceksiniz.

Akıllı telefonunuz artık bilgisayara USB kablo olmadan bağlanacaktır.

Bu uygulama sayesinde dosya aktarım işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca telefonuzun seri numarasını,kalan pil gücünüzü,kullandığınız sürüm,telefonunuzun root’lu olup olmadığı,hafıza kullanım deatylarınızı,rehberinizi v.s. v.s. hemen hemen herşeyi detaylı olarak görebileceksiniz.

Örneğin rehber bölümüne girdiğinizde hepsini seç butonuna basıp dışa aktar sekmesi ile rehber yedeğinizi alabilirsiniz.

Telefonuzdaki mesajları görebilir ve bu mesajlara bilgisayar üzerinden cevap verebilirsiniz.

Kesinlikle deneyip görebileceğiniz bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.