Android HaberleriDonanım Haberleri

Samsung Tarafından Galaxy Tab E 9.6 Resmi Olarak Duyuruldu

Samsung Tarafından Galaxy Tab E 9.6 Resmi Olarak Duyuruldu

Galaxy Tab E 9.6

Güney Kore menşeili akıllı telefon ve çeşitli teknoloji ürünleri üreticisi Samsung tarafından kısa süre önce Galaxy Tab E 9.6 isimli modelin duyurusu gerçekleştirildi. Güney Kore menşeili firmanın Galaxy A serisi tabletini kısa süre önce satışa sunmasının ardından gerçekleştirilen Galaxy Tab E 9.6 duyurusu, sektörde rekabetin farklı firmalara yaygınlaşmasının engellenmesi olarak değerlendiriliyor.

Tanıtımı gerçekleştirilen Galaxy E serisinin kasasının plastik olarak kullanıcı karşısına çıkması dikkatleri çekerken benzer özellikler ile piyasaya sunulan Galaxy A serisinin kasasının ise metal kasa ile kullanıcı karşısına çıktığı ifade ediliyor.

Cihazın ekran büyüklüğünün 9.6″ olarak belirtildiği ifade edilirken 1280*800 ekran çözünürlüğüne 4:3 ekran görüntüsü modellemesi ile iPad ile rekabet içerisinde olacağına dikkat çekiliyor. Cihazın Google Android 4.4 KitKat ile kullanıcı karşısına çıkacağı ifade edilirken, 1.3 Ghz işlemci, 8 GB dahili veri depolama alanı ve 1.5 GB sistem belleği ile satışa sunulacağı değerlendirmesi gerçekleştiriliyor.

8.5mm olarak geliştirilen tasarım ve 490 gram ağırlığı ile dikkatleri çeken cihazın 5 MP arka yüz kamerası ve 2 MP ön yüz kamerası bulunuyor. 5000mAh batarya ve Wifi desteği ile kullanıcı karşısına çıkan cihazın Tayvan pazarında 226$ satış fiyatı ile piyasaya gireceği değerlendirmesi yapıldı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu