Kategoriler
Donanım Haberleri

Intel Tarafından Altera Satın Alınıyor

Intel Tarafından Altera Satın Alınıyor

Altera

Global teknoloji pazarının önde gelen isimlerinden Intel tarafından çip üretimi faaliyetleri gerçekleştiren Altera firması 16,7 milyar dolar karşılığında satın alınıyor. 2010 tarihinde satın alınan McAfee firmasının ardından gerçekleştirilen Intel tarafından en büyük firma satın alma işlemi olduğu belirtilen Altera’nın alınmasının sektörde oldukça dikkat çektiği belirtildi.

Mobil cihaz sektöründe yaşanan hızlı gelişmelerle doğru orantılı olarak artan çip talebini karşılamak için ARM ile çalışan çip üretimi gerçekleştiren Altera’nın satın alınması Intel tarafından beklenen bir satın alma işlemi olduğu belirtilirken geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Avago ve Broadcom firmalarının birleşmesi ve 37 milyar dolarlık iş birliği duyurusu bu satın alma işleminde oldukça etkili olduğu değerlendirmesi yapılıyor.

Intel tarafından gerçekleştirilen bu satın alma işleminin, firmanın mobil iletişim tarafında da etkin rol oynamak istediğini, Altera ile beraber geliştirilecek teknoloji ile bu alanda söz sahibi olmak istediğini belirtirken Avago ile gerçekleştirilen görüşmelerin sonuçsuz kaldığı belirtildi.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir