Donanım Haberleri

Google Özel Arama (Site içi) motoru

Google Özel Arama Nasıl Kullanılır ?

google-ozel-arama

Google arama motoruna girdiğinizde istediğiniz kriterlerde arama yapabilirsiniz. Google özel arama kriterlerini kullanarak istediğiniz bilgilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

İnternet kullananlar blogları yada web siteleri için arama yapmak da zorluk çekebiliyor. Bunun için Google özel aramadan faydalanarak ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılayabilirsiniz.

Google özel arama kısmı iki şekilde kullanılanılır. İsterseniz belirlediğiniz siteler üzerinde kriterler kapsamında arama yapabilirsiniz. Dilerseniz birden çok site üstünde kriterler belirleyebilirsiniz.

Google özel arama motoru paylaşıma açık halde oluşmaktadır. Kurulum bittikten sonra arama bölümüne kelimeleri, dil yada filtreleri kullanarak değişik arama kriterleri getirebilirsiniz.

Görünüm, tarz seçenekleri üstünden arama motorunun biçimini değiştirebilirsiniz. İstatistikler kısmından ise; Google Analytics kısmını kullanarak raporlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra Herkese Açık URL kısmından meydana getirdiğiniz arama motoruna ulaşabilirsiniz. Ardından kriterlerinize uygun arama gerçekleştirebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu