Bilim ve Teknoloji

Twitter hesabı kaç günde siliniyor?

Twitter hesabınızı devre dışı kaldığı halde neden silinmediğini yada kaç gün içinde silineceğine dair bilgi arıyorsanız sizlere güzel bir yazı yazmak istedik.

twitter

Hakan isimli bir takipçimiz bizden Twitter hesabının kaç gün içinde silebileceği konusunda bilgi istemiştir.Twitter hesabınızı direk kalıcı olarak silemiyorsunuz.Twitter politikasına göre hesabınızı ilk önce devre dışı bırakabilirsiniz.Bu işlemide Mobil uygulamadan yapamadığınızı ve sadece web sayfa üzerinden yapıldığını dipnot olarak belirtelim.Konumuza dönersek devre dışı bıraktığınız twitter hesabı ilk olarak 30 gün boyunca pasif olarak beklemektedir.Bunun amacı 30 gün içinde vazgeçebilme ihtimalinize karşıdır.

Eğer 30 gün boyunca hesabınızı aktif hale getirmediğinizde, hesabınızın aktif olarak silinmesi süresi 30 günden sonra 7-14 gün arasıdır.

Hesabınızı devre dışı bırakmadan önce kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi yeniden kullanılabilir hale getirmek için:

Web’de, profil simgesinin altındaki açılır menüden Ayarlar sayfanıza gidin. Kullanıcı adı alanında yeni bir kullanıcı adı seçin.E-posta adresi alanında e-posta adresinizi kendi yeni adresinizle değiştirin.Size gönderdiğimiz bağlantı aracılığıyla yeni e-posta adresini onaylayın (çok önemli!).30 günlük devre dışı bırakma süresinde tekrar yeni bir hesap için kaydolmak isterseniz e-postanızı ve kullanıcı adınızı kullanabilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu